poniedziałek, 22 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Jaka firma sprzątająca będzie dobra dla twojej firmy?

Być może wydaje ci się, że – wybierając usługi sprzątania – powinieneś zwracać uwagę przede wszystkim na ich cenę. Oczywiście, mamy świadomość, że jest ona ważna, natomiast nie stanowi jedynego kryterium, które powinno zwrócić twoją uwagę. Profesjonalne sprzątanie wpływa na wiele aspektów funkcjonowania firmy: począwszy od codziennego komfortu jej pracowników aż po kwestie wizerunkowe i sposób postrzegania przedsiębiorstwa w oczach kontrahentów. Jak wobec tego wybrać firmę sprzątającą?

  1. Wybrane czy kompleksowe usługi sprzątające?
  2. Zaplecze personalne – co oferują firmy sprzątające?
  3. Profesjonalny sprzęt i środki
  4. Jak często potrzebne są ci kompleksowe usługi sprzątania, czyli kilka słów o harmonogramie?

Co ważne, w ostatnich kilku latach zdecydowanie wzrosła liczba biznesów oferujących usługi sprzątania. Oznacza to, że są one zdecydowanie bardziej dostępne, ale też nie w każdym przypadku twoje oczekiwania zaspokoi dowolna firma sprzątająca. Warszawa nie jest od tej reguły wyjątkiem – wręcz przeciwnie, w dużych ośrodkach zagęszczenie może być jeszcze większe. Podpowiadamy więc, czym się kierować podczas wybierania firmy.

Wybrane czy kompleksowe usługi sprzątające?

Firmy sprzątające oferują nie tylko sprzątanie biur czy innych pomieszczeń firmowych, ale także sprzątanie mieszkań. My w poniższym tekście skupimy się jednak na tej pierwszej opcji, doskonale wiedząc, że i w tym wariancie potrzeby są bardzo różnorodne. Informacji na ten temat szukaj na stronach firm, na przykład na https://karmatt.pl/.

W pierwszej kolejności musisz zacząć właśnie od ich określenia. Czy interesuje cię jedynie podstawowe sprzątanie? Czy co jakiś czas trzeba będzie przeprowadzić mycie okien? A może w twojej firmie znajdują się specyficzne przestrzenie, np. serwerownie czy laboratoria, które wymagają szczególnie ostrożnego i wyspecjalizowanego podejścia? Koniecznie należy upewnić się, czy miejsce wymaga dodatkowego sprzętu lub nietypowych środków czyszczących.

Warto także zorientować się, jakie rodzaje obiektów obsługują specjaliści sprzątający. Niektóre firmy skupiają się wyłącznie na biurach, oferując odkurzanie i mycie podłóg czy sprzątanie toalet, inne zajmują się terenami zewnętrznymi czy halami i magazynami. Istnieją również firmy specjalizujące się w pracach wysokościowych, alpinistycznych i czyszczeniu elewacji.

Zaplecze personalne – co oferują firmy sprzątające?

Przy pierwszym przeglądzie ofert różnych firm, istotne jest rozważenie ich zasobów ludzkich. Obecność dużej liczby pracowników umożliwia szybką reakcję, co oznacza, że firma sprzątająca może podjąć się konkretnego zadania w terminie dogodnym dla klienta, eliminując długie oczekiwanie na przybycie specjalistów. Większa ilość pracowników przekłada się na większą elastyczność w dostępności.

Firmy z szerokim personelem mogą zaproponować większą liczbę terminów, odpowiadając na potrzeby klientów nawet w nagłych sytuacjach. Dodatkowo, w przypadku braku dostępności osoby odpowiedzialnej za sprzątanie z powodu nieobecności, możliwe jest szybkie znalezienie zastępstwa, co gwarantuje ciągłość usługi i utrzymanie porządku w danym obiekcie.

Profesjonalny sprzęt i środki

Przy wyborze firmy do sprzątania sprawdź, czy firma ta korzysta z własnego wyposażenia i środków czystości. Dzięki temu nie musisz wliczać w budżet dodatkowego kosztu. Profesjonalna firma sprzątająca powinna dysponować dużym zestawem maszynowym, obejmującym nowoczesny sprzęt oraz bezpieczne, certyfikowane środki czyszczące. W ten sposób można mieć pewność, że każda powierzchnia zostanie skutecznie i szybko oczyszczona przy użyciu dedykowanych preparatów, urządzeń i narzędzi.

Specjaliści od utrzymania czystości dobierają stosowane środki chemiczne do rodzaju zabrudzeń, aby można było je usunąć bez ryzyka uszkodzenia czyszczonego materiału. Istotne jest także, że dobra firma sprzątająca regularnie monitoruje jakość świadczonych usług, zapewniając płynny przebieg współpracy i utrzymanie obiektu w odpowiednim stanie zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym.