niedziela, 14 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Jaki internet stacjonarny wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Wybór internetu stacjonarnego nie jest prostą sprawą. Obecnie w gąszczu ofert łatwo się pogubić, a ponadto każdy ma w tym zakresie inne preferencje. Posiadanie dobrego złącza ma kluczowe znaczenie w kontekście korzystania z sieci. Czym zatem kierować się przy wyborze odpowiedniej usługi? Jakie wymogi powinna ona spełniać?

Internet stacjonarny – dla kogo?

Internet stacjonarny jest chętnie wybierany przez użytkowników – nie dzieje się tak bez powodu. Wśród jego największych atutów wyróżniają się przede wszystkim stabilność oraz przepustowość. Przeważnie też nie ma w tym przypadku limitu transferów danych. Dzięki stacjonarnemu internetowi o wysokiej przepustowości z sieci może bez problemu korzystać nawet kilku domowników jednocześnie. Stacjonarny internet na pewno docenią większe rodziny, miłośnicy gier i osoby, które pracują zdalnie. Zastanawiając się nad wykupieniem omawianej usługi, warto mieć na uwadze swoje upodobania i preferowany sposób korzystania z sieci.

Internet stacjonarny – liczy się stabilność

Dla każdej osoby korzystającej z internetu bardzo ważne jest to, aby był on stabilny. Co to oznacza w praktyce? Nikt nie lubi, gdy strony wgrywają się długo lub kiedy pojawiają się problemy z oglądaniem filmów czy seriali. Z tego też względu na klientów firm dostarczających internet stacjonarny stabilność ma niebagatelne znaczenie – bez względu na częstotliwość korzystania z sieci oraz to, do jakich celów jest ona używana. 

Internet stacjonarny – prędkość ma znaczenie

Prędkość to kolejny parametr stacjonarnego internetu przekładający się na wygodę korzystania z niego. Należy tutaj kierować się własnymi potrzebami, ponieważ zarówno zbyt niska, jak i zbyt wysoka prędkość nie są dobrą opcją. Sieć o parametrach  do 100 Mb/s pobieranych plików powinna okazać się wystarczająca dla przeciętnego Kowalskiego. Niemniej są grupy użytkowników o większych wymaganiach w tym zakresie. Jeśli w rachubę wchodzi internet stacjonarny dla rodziny, wówczas warto zdecydować się na 300 Mb/s. Jeżeli natomiast komuś zależy na tym, aby mieć superszybki internet, to pod uwagę trzeba brać już 1 Gb/s – jest to opcja, która przyda się np. graczom czy twórcom wideo.

Internet stacjonarny – bezpieczeństwo to podstawa

Bezpieczny internet w Krakowie oraz w innym mieście jest pożądany przez każdego użytkownika w sieci. Z tego względu trzeba dokonać wyboru właściwego dostawcy internetu. Powinna być to firma sprawdzona i doświadczona, oferująca kompleksowe wsparcie na wszystkich etapach współpracy z klientem. Warto sprawdzić, jakie rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa w sieci proponuje.

Internet stacjonarny – radiowy czy światłowód?

Internet radiowy opiera się na łączności bezprzewodowej. Najlepszy zasięg ma w dużych miastach, ale pod kątem stabilności przegrywa z internetem światłowodowym. Połączenie światłowodowe to także lepsza szybkość przesyłania danych. Trudno się więc dziwić, że światłowód powoli staje się standardem – pomimo że jest to technologia, która w dalszym ciągu się rozwija.