niedziela, 14 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Jaki monitor 75 Hz warto wybrać?

Wybór odpowiedniego monitora potrafi być niemałym problemem. Poszczególne urządzenia różnią się nie tylko pod kątem rozdzielczości czy przekątnej ekranu, lecz także parametrów takich jak częstotliwość odświeżania czy rodzaj konstrukcji. W ofercie firmy Samsung można znaleźć propozycje dla różnych grup użytkowników – przedstawiamy dwa interesujące modele o wszechstronnym zastosowaniu.

Monitor 75 Hz LS27R350 – bezramkowy design i płynny obraz

Jednym z licznych modeli oferowanych przez firmę Samsung jest LS27R350. Rozdzielczość tego monitora wynosi 1 920 na 1 080 pikseli, a przekątna to 27 cali – dostępny jest także nieco mniejszy, 24-calowy wariant. Urządzenie wyróżnia się już na pierwszy rzut oka dzięki bezramkowej konstrukcji. Takie rozwiązanie podkreśla minimalistyczny design monitora, a dodatkowo pozwala na korzystanie z dwóch ekranów obok siebie bez dużych przerw w wyświetlanym obrazie.

Istotną cechą tego modelu jest wyższa niż standardowa częstotliwość odświeżania obrazu. Monitor 75 Hz jest w stanie aktualizować prezentowaną treść do 75 razy na sekundę, co pozwala uzyskać jeszcze większą płynność w filmach oraz grach. Ekran jest dodatkowo wspierany przez technologię AMD FreeSync, która pozwala zsynchronizować pracę monitora z szybkością generowania kolejnych klatek przez procesor graficzny. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie opóźnień oraz niwelowanie zjawisk takich jak rozrywanie obrazu.

Monitor 75 Hz od Samsunga z funkcjami wspomagającymi wzrok

Wielogodzinne korzystanie z ekranu może prowadzić do zmęczenia wzroku, a także innych, długotrwałych konsekwencji. Z tego względu warto stawiać na urządzenia, które zapewniają zwiększoną ochronę oczu użytkownika. W przypadku monitora LS27R350 zastosowano dwa rozwiązania tego typu. Pierwsze z nich to technologia Flicker Free, dzięki której migotanie ekranu jest zredukowane do minimum. Tryb Eye Saver pozwala ograniczyć wydzielanie światła niebieskiego, które przyczynia się do zaburzeń naturalnego trybu dobowego oraz zmęczenia oczu. Takie połączenie sprawia, że wzrok użytkownika męczy się wolniej, a jednocześnie zapewnia lepszą jakość obrazu.

Samsung Smart Monitor – wielofunkcyjne centrum rozrywki

W ofercie Samsunga znajdziemy także monitory typu smart. Tego typu urządzenia pozwalają na skorzystanie z platformy Smart Hub, która umożliwia sprawną obsługę serwisów streamingowych. Netflix, HBO GO czy YouTube mogą być dostępne z poziomu samego monitora nawet wtedy, gdy nie jest on podłączony do innego sprzętu. Dzięki temu Samsung Smart Monitor może samodzielnie funkcjonować jako domowe centrum multimedialne.

Urządzenia takie jak Samsung M7 w pełni zasługują na miano „smart” – monitor może być połączony z telefonem, otrzymywać obraz z urządzeń mobilnych z użyciem usługi Samsung DeX, a także obsługiwać aplikacje z pakietu Microsoft Office 365. Co więcej, Samsung Smart Monitor może być kontrolowany z pomocą asystenta głosowego. To nie wszystkie interesujące funkcje modelu M7 – więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.