piątek, 24 majaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Kancelaria prawna w Krakowie – czym kierować się przy jej wyborze?

Wybór kancelarii prawnej zdecydowanie nie powinien być dziełem przypadku, szczególnie jeśli klient szuka wsparcia przy tak ważnych kwestiach, jak: założenie fundacji, prowadzenie spółki handlowej czy otwarcie przedszkola. Jak znaleźć solidnego i rzetelnego partnera w zakresie prawa? Jak znaleźć dobrą kancelarię prawną w Krakowie?

Specjalizacja kancelarii prawnej

To kryterium powinno być absolutnie na pierwszym miejscu w poszukiwaniu dobrej i sprawdzonej kancelarii. Prawo jest bowiem bardzo szeroką dziedziną i wręcz niemożliwe jest, by jeden prawnik specjalizował się we wszystkich kodeksach. Dlatego, jeśli klienta interesuje obsługa prawna firm albo zamierza otworzyć fundację lub szkołę prywatną, to zdecydowanie musi szukać kancelarii, specjalizujących się we właściwej dziedzinie. W tym konkretnym przypadku pomocny będzie szczególnie prawnik oświatowy albo prawnik specjalizujący się w prawie gospodarczym. Z kolei osoby szukające wsparcia przy budowie domu, muszą skierować się do prawnika od prawa budowlanego. Czasem kancelaria może łączyć niektóre gałęzie, zatrudniając specjalistów z kilku dziedzin, np. prawa gospodarczego i oświatowego albo prawa cywilnego i rodzinnego czy prawa gospodarczego i prawa pracy.

Doświadczenie kancelarii prawnej

W rozwiązywaniu różnego rodzaju konfliktów prawnych, ale i przygotowaniu umów, zestawień czy innych dokumentów, ważna jest nie tylko odpowiednia wiedza, ale również doświadczenie. Jak je zweryfikować, by mieć pewność, że prawnik optymalnie zajmie się daną kwestią i szybko znajdzie właściwe rozwiązania? Podpowiedzi można szukać w internecie. Pod frazą: „kancelaria prawna kraków” można znaleźć nie tylko adresy kancelarii prawnych, ale także opinie na ich temat. To najlepsza podpowiedź, czy z daną kancelarią warto podjąć współpracę i w jakim zakresie. Warto również sprawdzić listę referencji na stronie kancelarii. Istotną informacją będzie też, ile lat dana kancelaria prosperuje na rynku.

Warto jednak wiedzieć, iż o skuteczności kancelarii prawnej nie przesądza tylko doświadczenie jej pracowników. Jeśli bowiem klient zainteresowany jest otwarciem szkoły, to niezmiernie przydatna będzie także wiedza na temat funkcjonowania placówek oświatowych. Praktyka może więc okazać się kluczowa do właściwego przeprowadzenia wszystkich czynności przez kancelarię.

Forma kontaktu z kancelarią

W dzisiejszych czasach także kancelarie prawne aktywnie działają w sferze online, oferując nie tylko spotkania przez komunikatory społecznościowe, ale też czynnie udzielając się na różnych forach branżowych. Trzeba jednak mieć świadomość, że nie w każdym przypadku kontakt online zda egzamin. Jeśli bowiem klienta interesuje obsługa prawna fundacji, to konieczne mogą okazać się osobiste spotkania, by np. zweryfikować dokumenty, sporządzać umowy czy choćby być obecnym podczas kontroli placówki. Dlatego mimo wszystko warto wybierać kancelarię, która znajduje się w bliskim sąsiedztwie i może reagować w każdej sytuacji na wezwania, pisma sądowe czy różnego typu pytania związane z prowadzeniem spółki, szkoły czy fundacji. Istotna jest jednak elastyczność pod kątem formy kontaktu i możliwość zrealizowania ważnych kwestii również przez telefon czy drogą mailową.

Cennik usług prawnych

Oczywiście wynagrodzenie prawnika powinno być istotnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o dłuższej współpracy. Warto jednak zwrócić uwagę także na zakres oferty, usługi dodatkowe oraz jakość oferowanych usług. Niskie ceny mogą często iść w parze z niską skutecznością świadczonych usług, choć wysokie stawki również nie muszą przesądzać o sukcesach. Wszystko też zależy od powierzonych zadań. Dlatego warto porównać ceny kilku kancelarii, wpisując w wyszukiwarkę konkretny typ usługi, np. zakładanie fundacji, obsługa prawna spółki, zakładanie żłobka czy pozyskanie subwencji oświatowej. Dzięki temu łatwiej jest uzyskać szczegółowe dane nie tylko na temat cennika, ale również na temat tego, jakiego wsparcia prawnik udzieli w ramach konkretnej usługi.