poniedziałek, 15 kwietniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Kawa z drippera – pomysł na pyszną kawę w domu

Niektórzy mówią, że kawa to napój bogów. Na pewno z tym stwierdzeniem zgodzi się każdy smakosz kawy, który zna najlepsze kawiarnie w mieście, w którym mieszka, a także ma w domu najlepszy ekspres do kawy na rynku. Warto jednak się zastanowić nad tym, czy nie da się łatwiej, czy jest możliwe stworzenie kawy jak z kawiarni w domu w łatwy sposób. Z pomocą na odpowiedź na te pytania przychodzą alternatywne sposoby parzenia kawy.

Dripper do kawy 

Warto zastanowić się nad rozpoczęciem przygody z alternatywnym parzeniem kawy, zwłaszcza gdy zwykłe parzenie stało się dla nas za nudne. Oczywiście mamy ogromny wybór różnych akcesoriów, które pomogą wydobyć nam idealny aromat tego napoju. Początkowo jednak warto postawić na jedne z łatwiejszych sposobów, by za szybko nie stracić zapału. Dobry pomysłem będzie zakup kawiarki, jednak dla niektórych może okazać się ona zbyt banalna. Przecież coraz więcej osób ma w domu kafeterkę. Natomiast takie urządzenie jak aeropress na początku naszej przygody może okazać się za trudne do obsługi. Na szczęście powstał dipper do kawy, który nie jest trudny w obsłudze za to potrafi wytworzyć magię. To małe urządzenie potrafi wydobyć pełnie smaku i aromatu kawy, a jego nazwa wywodzi się z angielskiego słowa drip co znaczy przelewać. Przy alternatywnych sposobach zaparzania kawy warto zwrócić uwagę na rodzaj ziaren i ich grubość. Dripper do kawy to urządzenie, które najlepiej sprawdza się, gdy użyjemy ziaren o owocowym profilu smakowym lub z nutą czekolady bądź orzecha. Ziarna powinny być zmielone w taki sposób, by wielkością przypominały sól morską. 

Drip hario

O ile wybór filtru nie powinien sprawiać większej trudności, ponieważ są one jednorazowe, o tyle wybór idealnego dripa może być nie lada wyzwaniem. Na rynku istnieje mnóstwo ich rodzajów, jednak najpopularniejszy to drip hario V60-02. Nie ma w tym nic dziwnego, bo oprócz swoich zalet praktycznych, pięknie się prezentuje. Jest to klasyczny model japońskiej marki Hario Glas Corporation, istniejącej na rynku od 1921 roku. Drip hario zazwyczaj jest ceramiczny lub wykonany ze szkła, nic dziwnego więc, że przykuwa uwagę. Jego staż na rynku również budzi zaufanie. Niektóre modele są zbyt krótko w sprzedaży, by łatwo znaleźć odpowiednie filtry do nich, a ważne jest, by takie właśnie używać. Na szczęście tego problemu nie mają posiadacze drip hario. Z tym modelem najczęściej się spotkamy i jest to jeden z tych urządzeń, które najłatwiej się obsługuje. 

Drippery do kawy

Wiemy już jaki alternatywny sposób parzenia kawy wybrać na początku naszej przygody z kawą, wiemy też jaki model jest najbardziej polecany. Zostało pytanie gdzie kupić takie dippery do kawy. Większość osób w dzisiejszych czasach robi zakupy w internecie. Uważać należy jednak na oszustów. W internecie o wiele łatwiej oszukać klienta, o wiele łatwiej sprzedać mu uszkodzony towar. Jeśli decydujemy się kupić to urządzenie, warto zwrócić uwagę na dippery do kawy na stronie https://caffegrano.pl/kategoria-produktu/akcesoria/dripper. Nie tylko znajdziemy tam piękne dippery do kawy, ale również będziemy mieć pewność, że do nas dotrą całe.