poniedziałek, 22 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Kiedy wynajem agregatu prądotwórczego to dobry pomysł?

Awaria lub przerwa w dostawie prądu mogą być powodem dotkliwych przestojów w pracy. Problemy ojawiają się również w sytuacji, kiedy w danej lokalizacji nie ma dostępu do zasilania, którego wymagają używane urządzenia. Dzisiaj rozwiązaniem podobnych problemów mogą być starannie wyselekcjonowane agregaty prądotwórcze. Nie zawsze zakup odpowiedniego generatora to jedyna opcja, dzięki której można zapewnić sobie dostęp do energii elektrycznej. Alternatywą dla kupna agregatu jest jego wynajem. Kiedy warto się na niego zdecydować i na co zwrócić uwagę wypożyczając generator?

W jakich sytuacjach warto wynająć agregat prądotwórczy?

Wynajem agregatu to coraz łatwiej dostępna opcja i ciekawa alternatywa dla posiadania urządzenia na własność. Kiedy wypożyczenie generatora będzie dobrym pomysłem?

Brak środków. Wynajem sprzętu jest świetnym rozwiązaniem w sytuacji, w której nie dysponuje się kwotą niezbędną na zakup odpowiedniego modelu agregatu lub chwilowo nie chce się inwestować w jego kupno posiadanych środków. Jest to szczególnie ważne, jeżeli wybrany agregat jest bardzo kosztowny – wówczas czasowe wypożyczenie urządzenia będzie dużym ułatwieniem.

Okazjonalna potrzeba. Wypożyczenie agregatu jest uzasadnione w przypadku okazjonalnego wykorzystania urządzenia. Jeśli agregat nie jest niezbędny na stałe, a jedynie epizodycznie, jego zakup może nie być korzystny ekonomicznie, zwłaszcza że generator wymaga przeglądów technicznych itp. Czasowe użytkowanie agregatu to świetna okazja do skorzystania z usługi najmu, zwłaszcza jeśli dodatkowo dysponuje się ograniczonymi środkami finansowymi.

Test wybranego modelu. Zakup wysokiej klasy agregatu prądotwórczego bywa dla niektórych klientów poważną inwestycją finansową, dlatego warto się upewnić, że ostatecznie wybrany model urządzenia będzie odpowiadał indywidualnym wymaganiom. Wynajęcie wybranego agregatu to świetna okazja, żeby przetestować jego funkcjonalności i sprawdzić, czy w praktycznym użytkowaniu urządzenie rzeczywiście sprosta oczekiwaniom kupującego.

Na co należy zwrócić uwagę wynajmując agregat prądotwórczy?

Decydując się na wynajem agregatu prądotwórczego i analizując dostępne oferty wypożyczalni generatorów, warto mieć na uwadze kilka podstawowych kwestii, pozwalających na wybór odpowiedniego rozwiązania. Co przede wszystkim należy sprawdzić?

Koszty najmu. W miarę możliwości dobrze jest postarać się porównać ceny proponowane przez różne wypożyczalnie generatorów. Zestawiając ich cenniki należy jednak sprawdzić, jakie dodatkowe usługi są w ich ramach proponowane. Chcąc skorzystać z wypożyczalni oddalonej od lokalizacji, do której ma być docelowo dostarczone wybrane urządzenie warto sprawdzić, jaka będzie cena ewentualnego transportu.

Kwestia transportu i podłączenia. Będąc na etapie wybierania oferty najmu agregatu prądotwórczego, koniecznie należy upewnić się, jak wygląda kwestia dostarczenia generatora we wskazane miejsce oraz jego późniejszego podłączenia. Klienci nie zawsze dysponują własnym zapleczem umożliwiającym transport urządzenia, zwłaszcza jeśli generator jest bardzo duży, dlatego należąc do tej grupy trzeba sprawdzić, czy dana wypożyczalnia będzie w stanie dostarczyć generator do wybranej lokalizacji.

Rodzaje dostępnych agregatów. Kwestia bardzo istotna w przypadku szczególnych wymagań dotyczących wynajmowanego generatora. Przykładowo, agregaty, które będą docelowo pracowały w ciężkich warunkach muszą być ku temu odpowiednio wyposażone. Warto więc określić własne oczekiwania i wymagania względem agregatu i na tej podstawie dokonać optymalnego wyboru.

Reasumując: wynajem agregatu prądotwórczego w niektórych przypadkach może okazać się bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż jego zakup. Dzieje się tak zwłaszcza, jeśli generator potrzebny jest tymczasowo.

Eneria – firma specjalizująca się w dziedzinie bezpieczeństwa energetycznego – obok generatorów na sprzedaż, oferuje również agregaty prądotwórcze na wynajem. W asortymencie dostępne są różne modele urządzeń, które dzięki temu można dopasować do własnych potrzeb i wymagań. Ponadto, proponowane agregaty są utrzymane w bardzo dobrym stanie technicznym, dlatego szukając urządzenia na wynajem, warto sprawdzić ofertę Enerii.