czwartek, 25 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Kim jest i w czym może być pomocny doradca finansowy?

W życiu każdej osoby może zdarzyć się sytuacja, w której będzie potrzebowała wsparcia finansowego. Może być to konieczność skorzystania z kredytu hipotecznego, aby spełnić marzenia o własnym domu lub mieszkaniu, zaciągnięcia większej pożyczki gotówkowej na założenie lub rozkręcenie firmy lub korzystnego ulokowania oszczędności na lokacie lub funduszu oszczędnościowym. Wybór konkretnego produktu finansowego można sobie znacząco ułatwić korzystając z bezpłatnego wsparcia doradcy finansowego.

Kim jest doradca finansowy i co oferuje?

Doradca finansowy to niezależny od banków i instytucji finansowych profesjonalista, który posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie we wspieraniu klientów w procesie ubiegania się o kredyt lub uzyskanie dostępu do innego produktu finansowego. Doradca finansowy działa najczęściej na rynku lokalnym i od podszewki zna oferty wszystkich obecnych na nim banków. Dzięki swojej wiedzy i często wieloletniemu doświadczeniu jest w stanie ocenić opłacalność poszczególnych produktów oraz wskazać te najkorzystniejsze dla klienta.

Doradca finansowy może specjalizować się w różnego rodzaju produktach. Klienci najczęściej korzystają z jego profesjonalnego wsparcia przy wyborze kredytu hipotecznego, czyli jednego z największych i najbardziej wymagających zobowiązań finansowych, jakie przeciętna osoba zaciąga w ciągu swojego życia. Ekspert analizuje sytuację materialną i życiową klienta, wykonuje badanie zdolności kredytowej oraz wskazuje te oferty banków, które będą najbardziej opłacalne w perspektywie długoterminowej. Wyjaśnia także różnice między nimi, a w razie potrzeby jest w stanie także wynegocjować korzystniejsze warunki kredytowania.

Dlaczego opłaca się skorzystać z profesjonalnego wsparcia doradcy?

Oprócz kredytów hipotecznych, doradca finansowy pomaga także w wyborze korzystnych lokat oszczędnościowych, ubezpieczeń, a także pożyczek gotówkowych. Przeciętna osoba nie zna się na zasadach udzielania kredytów, sposobach wyliczania zdolności kredytowej oraz przepisach prawa bankowego. Samodzielny wybór produktów finansowych często naraża nas więc na przykre niespodzianki, które mogą kosztować sporo nerwów i pieniędzy. Takich sytuacji można w prosty sposób uniknąć korzystając z pomocy specjalisty, jakim jest doradca finansowy.

Klienci, którzy podjęli taką decyzję mogą liczyć na świadomy wybór najkorzystniejszego dla nich rozwiązania, które uzyskają od ręki oraz które będą mogli bez problemu spłacić we wskazanym w umowie terminie. Co istotne, usługi doradcy finansowego są świadczone całkowicie bezpłatne. Klient nie ponosi więc żadnych kosztów własnych związanych ze skorzystaniem z jego wsparcia, gdyż całe honorarium jest opłacane przez bank, z którym zawarta została umowa. Może natomiast zyskać oszczędność czasu, pieniędzy oraz nerwów, bo doradca finansowy przeprowadzi go niemal „za rękę” przez cały proces wyboru oraz wnioskowania o potrzebne wsparcie finansowe.

Artykuł powstał we współpracy z portalem Sprawdzony Doradca