niedziela, 14 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Konta firmowe [ranking] — najlepsze oferty w jednym miejscu!

Przy prowadzeniu działalności gospodarczej, warto założyć osobny rachunek firmowy. To pozwoli na znacznie lepszą organizację i zarządzanie finansami. Obecnie niemal każdy bank ma w ofercie taką usługę. Jak wybrać spośród nich najlepsze konto firmowe? W tym pomoże nam oczywiście odpowiedni ranking! Co w nim znajdziemy? 

Ranking kont firmowych — jak działa? 

Prowadzenie konta firmowego powinno być bezproblemowe i maksymalnie praktyczne. Dlatego też bardzo ważne jest, by założyć je w banku, który oferuje takie właśnie warunki. W rankingu kont firmowych możemy sprawdzić, które z nich mają obecnie najkorzystniejsze oferty dla swoich klientów i tym samym wybrać ten, którego warunki odpowiadają nam najbardziej. Aktualnie ofert tych jest naprawdę wiele, w związku z czym samodzielne wyszukanie ich wszystkich i zapoznanie się z nimi byłoby niezwykle kłopotliwe. 

Jeśli chodzi o usprawnienie procesu poszukiwania, ranking kont firmowych jest bardzo pomocny. Zresztą bardzo podobnie, jak w przypadku kont osobistych. W rankingu znajdują się bowiem jedynie najlepsze konta firmowe. Oferty są dokładnie wyselekcjonowane na odstawie wszystkich kluczowych parametrów. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta firmowego? 

Firmowe konto bankowe powinno być skrojone na miarę indywidualnych potrzeb. Dlatego też przeglądając konta firmowe w rankingu, należy zwrócić uwagę na kilka parametrów, które pozwolą nam wybrać najlepszą ofertę. Bardzo ważne, aby zwrócić uwagę przede wszystkim na: 

  • opłaty związane z użytkowaniem kart płatniczych 
  • opłaty za prowadzenie rachunku firmowego 
  • koszt przelewów, zleceń stałych i polecenia zapłaty 
  • prowizja za wypłatę gotówki w bankomacie lub w oddziale
  • opłaty za przelewy do Urzędu Skarbowego
  • bankowość mobilna 
  • możliwość założenia rachunku walutowego
  • dostępność placówek i bankomatów. 

Biorąc pod uwagę wszystkie te kwestie, możemy mieć pewność, że założymy konto firmowe idealnie dopasowane do naszych wymagań i potrzeb. 

Jak założyć konto firmowe? 

Jeśli wybraliśmy już konto firmowe w rankingu i jesteśmy co do niego pewni, to pora na to, by je założyć. Jak to zrobić? Mamy na to dwa sposoby. Pierwszym i najbardziej tradycyjnym, jest złożenie formularza w oddziale banku. Jednak jeśli chcemy zaoszczędzić nieco czasu, to możemy także załatwić to przez internet. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek, a wszystkie dokumenty do podpisania przywiezie po prostu kurier. Po spełnieniu wszelkich formalności możemy od razu zacząć korzystać z konta.