piątek, 1 marcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Kredyt bez wychodzenia z domu to dopiero początek. Co oferuje bankowość internetowa?

18 mln Polaków aktywnie korzysta z bankowości internetowej – tak wynika z danych zebranych z 15 banków na koniec IV kwartału 2019 roku. Nie ma się czemu dziwi, ponieważ taki kanał niesie za sobą wiele korzyści. Sprawdź, na co możesz liczyć – poza możliwością zaciągnięcia kredytu bez wychodzenia z domu.

Jeszcze kilkanaście lat temu bankowość internetowa należała do rzadkości. Obecnie nie trzeba wychodzić z domu, aby sprawdzić stan konta czy opłacić rachunki. Wszystkie operacje można przeprowadzić za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

1. Dostęp do środków 24 godziny na dobę

Tym, co oferuje bankowość internetowa, to przede wszystkim dostęp do konta osobistego przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Właściciel rachunku przestał być uzależniony od godzin funkcjonowania placówki – przelewy może dokonywać w dowolnym momencie, podobnie jak dokonać weryfikacji stanu konta.

2. Korzystanie z produktów finansowych z dowolnego miejsca

Chcesz zaciągnąć kredyt gotówkowy? Zamierzasz otworzyć lokatę? A możesz planujesz ubiegać się o rządowe świadczenie 500 plus? Za pośrednictwem bankowości internetowej skorzystasz ze wszystkich usług – nie tylko produktów typowo bankowych.

Takie rozwiązanie jest ogromnym udogodnieniem, ponieważ pozwala ubiegać się o środki czy korzystać z produktów finansowych z dowolnego miejsca. Wystarczy dostęp do zaufanego komputera lub urządzenia mobilnego.

3. Planowanie wydatków

Mając dostęp do bankowości elektronicznej, przeglądanie historii transakcji i planowanie wydatków będzie dużo łatwiejsze i efektywniejsze. W dowolny sposób możesz zarządzać środkami, np. otwierając rachunek oszczędnościowy, uruchamiając zlecenie przelewów stałych, zmieniając limity wypłat czy transakcji bezgotówkowych.

Korzystasz z bankowości internetowej? Pamiętaj o bezpieczeństwie

Banki dokładają wszelkich starań, aby korzystanie z bankowości internetowej było bezpieczne. Mowa m.in. o limitach na transakcje, szyfrowanym połączeniu czy wprowadzeniu usługi 3D secure. Warto jednak pamiętać o kilku istotnych zasadach.

  • Utworzenie skomplikowanego hasła

Niech nie będzie to twoje imię, data urodzenia czy miejsce zamieszkania. Hasło powinno być bardzo skomplikowane – tak, aby utrudnić niepowołany dostęp do niego.

  • Systematyczna zmiana hasła

Co kilka miesięcy zmieniaj hasło, aby zwiększyć bezpieczeństwo środków zgromadzonych w systemie bankowości elektronicznej.

  • Logowanie z zaufanych urządzeń

Jeśli chcesz skorzystać z bankowości internetowej, loguj się wyłącznie z zaufanych urządzeń. Upewnij się uprzednio, że strona www banku jest bezpieczna (ma symbol zamkniętej kłódki).

Nie masz jeszcze konta z dostępem do bankowości internetowej? Załóż taki rachunek – przekonasz się, że jest to dużo wygodniejsze i mniej ograniczające w porównaniu z tradycyjnym korzystaniem z produktów bankowych.

/ Artykuł partnera