piątek, 28 styczniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Kredyt dla lekarza

Lekarz to jeden z najbardziej cenionych i najlepiej opłacanych zawodów w dzisiejszych czasach. Większość ludzi wybierających taką ścieżkę kariery nie ma więc kłopotów finansowych. Sytuacje losowe bądź chęć rozwoju sprawiają jednak, że nawet ludzie z tej grupy zawodowej czasami zmuszeni są do brania pożyczek bądź zaciągania kredytów.

Jaki kredyt dla lekarza?

Większość lekarzy w dzisiejszych czasach zaciąga kredyt gotówkowy, firmowy bądź hipoteczny. Kredyt dla lekarza firmowy wykorzystany może być na otwarcie swojego własnego gabinetów bądź spółek, w których będą mogli oni świadczyć swoje usługi medyczne, a także modernizację już istniejących. Kredyt hipoteczny zaciągany jest natomiast na budowę bądź zakup domu czy mieszkania. W przypadku chwilowych problemów finansowych lekarze zaciągają również kredyty gotówkowe. Jeżeli lekarze planują zakupić konkretny sprzęt medyczny mogą również skorzystać z leasingu sprzętu medycznego, który sfinansuje zakup niezbędnego wyposażenia gabinetu.

Szanse na uzyskanie kredytu

Zawód lekarza wiąże się z wielką odpowiedzialnością za zdrowie i życie drugiego człowieka, z drugiej jednak strony jest to zawód cieszący się niegasnącym poszanowaniem wśród opinii publicznej. Ponadto stałość i wielkość zarobków w tej profesji sprawiają, że lekarze jako grupa zawodowa mogą liczyć na bardzo duże zaufanie ze strony banków. Zdolność kredytowa tej grupy zawodowej jest z reguły bardzo wysoka, stąd też warunki kredytowe oferowane przez banki są z reguły bardzo korzystne. Lekarze mogą między innymi liczyć na niższe oprocentowanie zaciąganych kredytów oraz brak konieczności wykupywania wszelkiego rodzaju ubezpieczeń przy zaciąganiu wyższej kwoty kredytu. Nie ma też tutaj wielkiego znaczenia czy lekarz, będący potencjalnym klientem banku, zatrudniony jest na umowę o pracę. Lekarze uzyskają korzystny kredyt również w przypadku, gdy prowadzą własną działalność gospodarczą bądź są zatrudnieni na zasadach kontraktu.

Krótki staż pracy lekarza, a kredyt

W przypadku chęci zaciągnięcia kredytu przez młodych lekarzy banki również nie robią wielkich problemów. Oczywiście młodzi lekarze nie mogą liczyć na tak wysokie kwoty kredytów jak specjaliści z kilkunastoletnim doświadczeniem, ponieważ nie wyrobili sobie jeszcze tak dużej zdolności kredytowej. Niemniej jednak wciąż mogą zaciągnąć kredyt, na preferencyjnych warunkach. Lekarze, jako grupa zawodowa, są bowiem postrzegani przez banki jako osoby odpowiedzialne i sumienne, dlatego otrzymują bardzo dobre warunki kredytów nawet na początku swojej drogi zawodowej, nawet po kilku miesiącach pracy w zawodzie.

Lekarzesą więc dla banków bardzo wiarygodnymi kredytobiorcami. Specyfika pracy w zawodzie lekarza oraz wysokie zarobki sprawiają, że banki często przyznają tej grupie zawodowej bardzo wysokie kredyty bez większych zobowiązań oraz konieczności wykupowania ubezpieczeń.Nieposzlakowana opinia tej grupy zawodowej sprawia, że część banków przedstawia bardzo korzystne oferty kredytowania. Większego znaczenia co do możliwości przyznania kredytów nie ma w tym przypadku również staż pracy potencjalnego kredytobiorcy. Warto więc zaznajomić się z ofertą różnych banków czy innych instytucji przyznających kredyty, aby wybrać dla siebie najkorzystniejszą opcję.Oprócz lekarzyna podobnych warunkach z kredytu również mogą skorzystać pracownicy z branży prawniczej, którzy mogą wziąć kredyt dla prawników.

Materiał partnera