niedziela, 26 majaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Który dozownik do mydła do dezynfekcji rąk?

Dezynfekcja – skuteczny sposób na walkę z wirusami

W każdej toalecie znajduje się urządzenie do wygodnego i higienicznego aplikowania środka myjącego na dłonie. To nieodzowny element łazienek publicznych, gdzie z jednej przestrzeni korzysta bardzo dużo osób. Nie dziwi zatem konieczność starannego doboru dozownika, który spełni oczekiwania dotyczące funkcjonalności oraz komfortu obsługi. Zobacz, jak wybrać pojemnik na mydło w płynie!

Dezynfekcja – skuteczny sposób na walkę z wirusami

Po każdej wizycie w toalecie należy umyć ręce. To oczywista kwestia, jednak wiele osób wciąż nie wie, jak wykonać to poprawnie. Warto zatem przypomnieć podstawowe zasady prawidłowego oczyszczania dłoni:

  • najpierw zaaplikuj odpowiednią ilość środka myjącego – mydła lub preparatu dezynfekcyjnego,
  • następnie rozprowadź go po całej powierzchni skóry – zarówno od wewnętrznej strony dłoni, jak i na zewnątrz, włącznie z palcami i przestrzeniami pomiędzy nimi,
  • jeśli używasz mydła – zadbaj o jego skrupulatne spłukanie oraz osuszenie rąk jednorazowymi ręcznikami. Korzystanie z płynów do odkażania na bazie alkoholu nie wymaga tego kroku. W tym przypadku pozwól preparatowi wsiąknąć w skórę.

Aby mycie rąk odbywało się poprawnie już od pierwszego etapu, niezbędny jest swobodny dostęp do dozowników do mydła. Ich walor to automatyczna aplikacja optymalnej ilości płynu oraz bezdotykowa obsługa. Jakie modele masz do wyboru?

Dozowniki łokciowe – nie tylko do użytku medycznego

Ograniczenie kontaktu dotykowego z powierzchnią dozownika do mydła to klucz do zachowania sterylności. Dlatego producenci proponują modele, które można obsługiwać łokciem – są one wyposażone w odpowiednio wyprofilowaną wajchę lub przycisk, aby aplikacja preparatu odbywała się wygodnie i z zachowaniem standardów bezpieczeństwa. Takie urządzenia są często wykorzystywane w gabinetach zabiegowych i konsultacyjnych, placówkach służby zdrowia oraz szpitalach. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować je także w łazienkach masowego użytku o niezbyt dużym natężeniu ruchu.

Dozowniki automatyczne – nowoczesne modele do miejsc publicznych

Zasilane prądem lub bateriami – dozowniki elektryczne najczęściej można spotkać w toaletach codziennie odwiedzanych przez wiele osób:

  • w galeriach handlowych,
  • w restauracjach,
  • w hotelach,
  • na dworcach i lotniskach,
  • w kinach, teatrach, muzeach,
  • w placówkach oświatowych – szkołach, przedszkolach, na uczelniach,
  • w biurowcach i siedzibach dużych firm.

Jakie zalety wyróżniają aplikatory automatyczne do mydła i preparatów dezynfekcyjnych?

Przede wszystkim – w pełni zautomatyzowana obsługa. Wystarczy umieścić dłoń w wyznaczonym obszarze, a wykrywający ją czujnik uruchamia dozownik. Dawkowana ilość płynu jest odpowiednio dostosowana do potrzeb. Urządzenia tego typu znacząco wpływają na ograniczenie kosztów utrzymania toalety. Niwelują ryzyko pobierania zbyt dużych ilości mydła, co bywa typowe dla wielu użytkowników. Jednocześnie są w pełni zgodne z normami sanitarnymi dotyczącymi zachowania antyseptyczności. Właśnie dlatego warto wybrać je do miejsc o wzmożonym natężeniu ruchu, gdzie są intensywnie eksploatowane przez wiele osób.

Design też ma znaczenie

Wszystkie elementy wyposażenia toalety powinny ze sobą perfekcyjnie współgrać. Odnosi się to również do dozowników mydła. Dobrze, gdy pasują one do pojemników na ręczniki papierowe oraz armatury, a także ogólnego wystroju wnętrza. Czyni to łazienkę przyjazną i świadczy o dobrym guście jej właściciela. Różnorodność kolorystyczna i stylistyczna pozwala na swobodne eksperymentowanie.