poniedziałek, 22 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Kupujemy hamak do ogrodu – jaki model warto wybrać?

Tym, co świetnie umili nam czas spędzany w ogrodzie jest bez wątpienia hamak do ogrodu. Można wypoczywać na nim długimi godzinami, śpiąc, czytając książkę czy rozmyślając na dowolny. Temat. W sprzedaży dostępne są obecnie różne hamaki, wśród których każdy ma szansę znaleźć model odpowiedni dla siebie. Podpowiadamy czym kierować się podczas podejmowania decyzji, aby kupić hamak, który pod żadnym względem nie rozczaruje i będzie idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Jaki rozmiar powinien mieć hamak do ogrodu?

Wybierając hamak do ogrodu, należy rozsądnie wybrać jego rozmiar. Zawsze trzeba uwzględnić to, czy z hamaka będzie korzystało dziecko, czy osoba dorosła. W przypadku dzieci za najbardziej optymalne uznaje się hamaki, których rozmiar wynosi około 2,5mx1,2m. Dla osoby dorosłej hamak powinien być znacznie większy: 3,5mx1,3m to rozmiar odpowiedni. Jeśli chodzi o rozmiar, warto kierować się zasadą, która mówi, że im większy hamak, tym lepiej. Dostępne są również modele wieloosobowe, z których może korzystać więcej niż jedna osoba.

Z jakiego materiału może być wykonany hamak do ogrodu?

Decydując się na hamak z ogrodu, warto pamiętać, że dostępne są modele wykonane z różnych materiałów. Postawić można na hamak:

  • bawełniany;
  • nylonowy;
  • jedwabny;
  • sizalowy.

Największą popularnością cieszą się hamaki z bawełny, których cena jest niezwykle przystępna. Gwarantują one komfort i wygodę. Dostępne są modele zarówno barwione, jak i nie. Nylon to materiał, który jest bardzo lekki, a jednocześnie wytrzymały. To właśnie takie cechy sprawiają, że producenci sięgają po nie w przypadku zarówno hamaków do ogrodu, jak i tych turystycznych.

Jedwab gwarantuje przewiewność na wysokim poziomie, co sprawia, że hamaki jedwabne gwarantują komfort na najwyższym poziomie. Świetnie sprawdzają w naprawdę upalnie dni. Dobrym wyborem są hamaki ogrodowe z sunbrelli, czyli materiału, który bardzo dobrze znosi negatywne warunki atmosferyczne, a jednocześnie jest odporny na zabrudzenia.

Jakie rodzaje hamaków ogrodowych można kupić?

Decydując się na hamak do ogrodu, można kupić model klasyczny bez drążków, który jest dobrym wyborem zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Takie hamaki są głębokie, swoim kształtem podobne są do kokonu. Poleca się je szczególnie dla najmłodszych z uwagi na wysoki poziom bezpieczeństwa, jaki gwarantują. Modele z drążkami to tak zwane hamaki amerykańskie. W ich przypadku na końcach znajduje się poprzeczny drążek, który skutecznie naciąga materiał. Takie hamaki poleca się wszystkim, którzy chcą się opalać.

Hamak do ogrodu to świetny element wyposażenia, który sprawia, że ogrodowa przestrzeń staje się bardziej funkcjonalna. Decydując się na jego zakup, zyskuje się dodatkowe miejsce idealnie sprawdzające się wówczas, gdy chcemy odpocząć. Wybór hamaków jest tak duży, że każdy bez trudu znajdzie model idealnie wpisujący się we własne potrzeby, oczekiwania i możliwości finansowe. Wielość kolorów sprawia, że można wybrać hamak pasujący do stylu, w jakim urządzony jest ogród.