niedziela, 14 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Leasing pracowników z Ukrainy – łatwy sposób na pozyskanie pracowników

Intensywny rozwój gospodarki Polski zwiększa zapotrzebowanie na pracowników. Coraz trudniej jednak znaleźć właściwą osobę, która będzie profesjonalistą w swoim fachu. W związku z tym pracodawcy dostrzegają zalety zatrudniania pracowników zza wschodniej granicy, którzy są pracowici, chętni do podejmowania pracy nawet w trudnych warunkach oraz chętni do nauki.

Jak szybko i wygodnie zatrudnić pracownika ze wschodu?

Zatrudnienie cudzoziemca w polskiej firmie wymaga dopełnienia wielu formalności. W przypadku chęci legalnego zaoferowania pracy Ukraińcowi niezbędne jest uzyskanie dla niego m.in.: zezwolenia na pracę lub odpowiedniego oświadczenia o powierzeniu mu pracy, a także dokumentu pobytu. Oczywiście na tym nie kończą się formalności – pozostaje jeszcze kwestia ubezpieczenia, badań lekarskich, a także pomocy w znalezieniu zakwaterowania i przeszkolenia. Samodzielne zatrudnienie pracownika ze wschodu nie jest zatem takie proste, a przy tym wymaga sporo czasu.

Proces zatrudnienia pracownika ze wschodu można jednak przyspieszyć i oszczędzić sobie załatwiania wielu formalności w polskich urzędach. Leasing pracowników z Ukrainy to obecnie najwygodniejsza opcja dla polskich przedsiębiorców, którzy chcą szybko i wygodnie zatrudnić wykwalifikowanych i chętnych do pracy pracowników ze wschodu. Wystarczy skontaktować się z agencją pracy i wyjaśnić, na jakie stanowisko oraz o jakich kompetencjach poszukujesz pracownika. Rozwiązanie pozwoli w krótkim czasie zwerbować cenną, pod względem umiejętności, osobę do zespołu Twojej firmy.

Leasing pracowników z Ukrainy – zalety

Wypożyczenie pracownika, z którym został zawarty stosunek pracy na rzecz innych podmiotów gospodarczych, czyli tzw. leasing pracowników, to obecnie najwygodniejsza opcja zatrudnienia obcokrajowców. Wygoda wiąże się z brakiem konieczności samodzielnego załatwienia wszelkich formalności. Na tym jednak nie kończą się zalety korzystania z pomocy agencji pracy.

Leasing pracowników z Ukrainy w agencji pracy Flambir pozwala:

  • zoptymalizować koszty zatrudnienia związane m.in. z nieobecnością pracownika, czy okresem wypowiedzenia umowy;
  • zatrudnić wykwalifikowanych i gotowych do podjęcia pracy pracowników;
  • obsadzić wszystkie miejsca pracy i tym samym przyspieszyć czas realizacji zadań np. na linii produkcyjnej. W przypadku rezygnacji pracownika z pracy nie zostajesz z wolnym miejscem pracy – zostaje ono natychmiast zastąpione przez inną osobę o kwalifikacjach na odpowiednim poziomie;
  • zmniejszyć odpowiedzialność pracodawcy (przykładowa agencja pracy pomaga z wszelkimi formalnościami – w tym również zobowiązaniami wobec ZUS-u, US oraz PIP-u);
  • zalegalizować pobyt oraz pracę cudzoziemca w Polsce, a także przedłużyć ważność jego pobytu.

Zalet zatrudnienia obcokrajowca ze wschodu przez agencję pracy jest zatem wiele. Zaoszczędź swój cenny czas i zyskaj zadowolenie ze współpracy, dzięki agencji pracy Flambir!