piątek, 1 marcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Legalizacja dokumentów w czasie pandemii

Legalizacja dokumentów

Pandemia koronawirusa na wiele tygodni zamknęła większość Polaków w domach, jednak przez cały czas kierowcy zawodowi zajmowali się transportem towarów. Dziś granice znów są otwarte dla turystów i innych podróżnych, jednak kierowcy ciężarówek wciąż odczuwają zmiany wywołane przez epidemię COVID-19. Zmiany te dotyczą przede wszystkim sposobu dokonywania legalizacji dokumentów.

  1. Legalizacja dokumentów to obowiązek
  2. Bezpieczna legalizacja dokumentów bez wychodzenia z domu

Transport towarów z Turcji do Polski i z Polski do Turcji nie ustał pomimo epidemii. Pandemia co prawda zmniejszyła liczbę transportów wykonywanych wiosną, jednak aktualnie przewozy są zlecane z taką samą częstością jak wcześniej. Kierowcy zawodowi odczuwają natomiast zmiany związane z wykonywaną przez nich pracą. Dotyczą one głównie legalizacji dokumentów.

Legalizacja dokumentów - WizaSerwis.pl

Legalizacja dokumentów to obowiązek

Wiza do Turcji w przypadku polskich turystów nie jest wymagana, jednak transport towarów ciężarówkami to odrębny temat. Kierowcy zawodowi wciąż są zobowiązani do posiadania wizy przez wjazdem na terytorium Turcji. Dotyczy to każdego kierowcy, który wyjeżdża do Kraju Półksiężyca z Polski. Ze względu na to, że kierowca nie ma możliwości zakupienia wizy elektronicznej lub wizy na granicy tureckiej, dla samochodów ciężarowych i autokarów dokumenty przygotowuje się przed opuszczeniem Polski.

Apostille - legalizacje.com

Legalizacja dokumentów dla kierowców zawodowych z Polski jest obowiązkowa, a sposób składania wniosku o uzyskanie wizy lub innych papierów pozostał taki sam. Jednocześnie firmy transportowe mogą skorzystać z pomocy pośrednika, by uniknąć nadmiernych kontaktów z innymi osobami i zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem.

Bezpieczna legalizacja dokumentów bez wychodzenia z domu

Pośrednictwo w zakresie legalizacji dokumentów i pozyskiwania wiz do Turcji dla pracowników w ostatnich miesiącach zyskało na popularności. Firmy transportowe ograniczają kontakty bezpośrednie z urzędnikami, dlatego możliwość złożenia różnych wniosków online i skorzystania  z pomocy specjalistów jest szczególnie doceniania. Legalizacja dokumentu klauzulą apostille pozwala pozyskać niezbędne papiery dla kierowców bez wychodzenia z domu lub biura. Wszystkie wizy dla pracowników są przygotowywane szybko i sprawnie, co umożliwia dostarczenie różnych towarów na czas. Kierowcy wyruszają w trasy zgodnie z planem, a pandemia koronawirusa ma ograniczony wpływ na ich pracę. Prowadzenie firmy transportowej jest dzięki temu mniej stresujące, a ryzyko zdrowotne jest zminimalizowane.

Wiza do Turcji - WizaSerwis.pl