niedziela, 14 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Lokalizator GPS do auta – dlaczego powinieneś się na niego zdecydować?

Wiedza to potęga – świadome są tego m.in. przedsiębiorstwa i instytucje państwowe, które zbierają dane do optymalizacji pracy, oszczędzania pieniędzy, rozwoju i zabezpieczenia swoich interesów.

Dzięki postępowi technologicznemu również osoby prywatne mogą zbierać przydatne informacje dotyczące np. swojej efektywności lub sposobu wydawania pieniędzy. Jednym ze sposobów na ich zbieranie jest wykorzystanie lokalizatora GPS. Jakie zalety posiada to urządzenie?

Jeździsz samochodem? Sprawdź możliwości nadajników GPS

GPS do samochodu to nieduże urządzenie do monitorowania położenia pojazdu i jego istotnych parametrów. Wbrew przekonaniu niektórych, nie jest to „zabawka” montowana jedynie w drogich samochodach. Lokalizacja pojazdu przyda się każdemu, komu zależy na zwiększeniu bezpieczeństwa i komfortu użytkowania pojazdu, a także oszczędzeniu pieniędzy. Oto niektóre z zalet tego rozwiązania w aucie prywatnym:

  1. Zabezpieczenie przed nieautoryzowanym użyciem lub odholowaniem – po zamontowaniu lokalizatora GPS w samochodzie możemy sprawdzać jego aktualną pozycję z poziomu telefonu. To bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli obawiamy się o to, czy zaparkowaliśmy poprawnie lub, czy nasze auto nie zostało uprowadzone. Co ważne, informację o ruchu samochodu lub uruchomieniu silnika możemy otrzymać automatycznie, dzięki zaprogramowanemu alertowi.
  2. Historia podróży – lokalizator GPS dokładnie śledzi wszystkie przejechane przez Ciebie kilometry. To idealne rozwiązanie, jeśli chciałbyś przeanalizować czas, dystans i konkretne trasy swoich przejazdów.
  3. Monitoring stylu jazdy – jeśli zależy Ci na ograniczeniu zużycia paliwa, zwiększeniu bezpieczeństwa i uniknięciu mandatów za przekroczenia prędkości, monitoring GPS to coś dla Ciebie. Raporty system poinformują Cię o każdym przekroczeniu prędkości, niebezpiecznym stylu jazdy i momentach, w których zużywasz najwięcej paliwa.

Jesteś właścicielem firmy? Zamontuj GPS do auta służbowego

Nie musisz posiadać dużej floty pojazdów, aby odczuć korzyści, jakie płyną z posiadania lokalizatora GPS. 

Najważniejsze korzyści płynące z zamontowania nadajnika GPS w aucie firmowym to m.in.:

  1. Kontrola postępów prac w terenie – lokalizator GPS umożliwia sprawdzenie, w jaki sposób wykorzystywane jest auto służbowe i gdzie w danym momencie znajduje się pracownik. Zapobiegniesz dzięki temu wykorzystywaniu aut służbowych do celów prywatnych.
  2. Tworzenie raportów optymalizujących wykorzystanie floty – system monitoringu umożliwia łatwe generowanie raportów dotyczących czasu pracy i wykorzystania samochodów firmy. Dzięki tym analizom możliwe jest m.in. skorygowanie błędów kierowców i obniżenie spalania – lokalizatory podłączone pod szynę CAN umożliwiają precyzyjny pomiar zużywanego paliwa.
  3. Zwiększenie bezpieczeństwa – system monitoringu GPS umożliwia sprawdzenie prędkości i stylu jazdy, z jakim poruszają się auta flotowe. Jeśli pracownik porusza się pojazdem na zbyt wysokich obrotach lub agresywnie przyspiesza – zostaniesz o tym poinformowany.
  4. Wydzielenie obszaru pracy – system GPS pozwala na wydzielenie bardzo precyzyjnych stref geograficznych – nawet na poziomie konkretnych ulic, na których ma poruszać się samochód. Dzięki temu każde zboczenie z zaplanowanej trasy lub opuszczenie wybranej dzielnicy zostanie odnotowane, a Ty otrzymasz powiadomienie na swoją komórkę lub komputer.

GPS do auta – wygodny i prosty w obsłudze

Niezależnie od tego, czy udostępniasz swój samochód bliskim, posiadasz flotę firmową lub chcesz zaoszczędzić pieniądze, skorzystanie z lokalizatora GPS przyczyni się do poprawy jakości Twojego życia. Wszystkie interesujące Cię informacje dostępne są z poziomu telefonu lub komputera – co więcej, możesz skonfigurować alerty, które same powiadomią Cię o istotnym wydarzeniu. Instalacja modułu GPS w pojeździe jest naprawdę prosta – istnieją na rynku modele, które wystarczy podpiąć do gniazda OBD pojazdu. Nie wymaga to wizyty u mechanika lub innego specjalisty.