poniedziałek, 3 październikaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Mecze online – dlaczego budzą one tak wielkie emocje w ludziach?

Mecze w internecie budzą w graczach bardzo wiele emocji, dotyczy to również osoby, które dopiero co zaczynają dowiadywać się, jak mogą zarabiać na zabawie. W końcu dzięki zakładom online, możemy dorobić sobie do pensji lub pozyskać środki na wakacje. Jednakże dlaczego to akurat mecze online budzą aż tyle emocji w ludziach?

Jak oglądać darmowe mecze w internecie?

W Polsce powstało wiele legalnych firm bukmacherskich dzięki którym możemy oglądać darmowe mecze przez internet oglądanie meczów w internecie w ciągu kilku minut, bez wychodzenia z domu. Oczywiście, aby założyć konto musimy mieć ukończone 18 lat. Pamiętajmy również, aby wybierać tylko legalne firmy bukmacherskie, które posiadają odpowiednie licencje ministerstwa finansów.

Emocje a bukmacherka

Gracze którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bukmacherką, prawie zawsze obstawiają te zakłady, które wydają im się pewne na sto procent. Sporą część uwagi nowych graczy przykuwają stereotypy otaczające gry online, mianowicie chodzi tu o osoby uzależnione od gier losowych, które nie zwracają uwagi na siebie, swoją rodzinę oraz otoczenie, które zawsze po kolejnej przegranej ,,muszą się odkuć”.  Ważną kwestią dotyczącą obstawiania meczy u ,,zielonych” typerów jest to, że jest to dla nich nowość, ponieważ mało który z nich był w stanie przedtem otrzymać potencjalnie duże ilości pieniędzy przy praktycznie zerowym wysiłku, oglądając swoje ulubione sporty. Po jakimś czasie,  nowy gracz (o ile taka osoba będzie dalej obstawiać mecze) będzie zdobywać doświadczenie, jak wygrywać (oraz niestety jak przegrywać) przez co nabierze pewności siebie na tyle, aby stawiać większe sumy pieniędzy, co naturalnie wiąże się z tym, że emocje będą potęgowane żądzą większej wygranej (bądź ogromnej przegranej), przez co u niektórych ludzi może rozwinąć się niezdrowe powiązanie z tym sportem nazywane uzależnieniem. Dlatego typowanie meczy u bukmacherów uznawane jest za jedną z najniebezpieczniejszych form gier online.

Czy na oglądaniu meczy można zarobić?

Typowanie zakładów bukmacherskich może dać nam okazję do podreperowania domowego budżetu, być dobrą zabawą, którą możemy prowadzić ze znajomymi, oraz okazją do poznania nowych ludzi (o ile typujemy zakłady w punktach stacjonarnych rzecz jasna). Należy mimo wszystko mieć z tyłu głowy to, że od gier losowych łatwo można się uzależnić. Bardzo łatwo jest niektórym osobom wpaść w uzależnienie i prawdopodobnie skończyć jako bankrut (tak, chodzi o ten stereotyp, którym straszy się nowych graczy) dlatego należy pamiętać, aby trzymać emocje na wodzy, nie przejmować się przegranymi oraz że jest to tylko zabawa, a nie sposób na życie.

Mecze online a emocje

Często w przypadku zwycięstwa naszej ulubionej drużyny okazuje się, że ten rodzaj uczucia był bardzo przyjemny i dlatego osoba ta chciałaby szybko przeżyć je po raz kolejny. Zjawisko to nazywa się hajem emocjonalnym. Jest to stan, do którego wytworzenia się nie potrzeba leków, alkoholu, czy narkotyków, ale sam wygląda podobnie jak po spożyciu wyżej wymienionych. Im bardziej ryzykowna gra, tym jest szansa, że będzie bardziej efektowny. Pojawia się bowiem wtedy dopamina, czyli tzw. hormon szczęścia. Jej duże pokłady wpływają na nasz ogólny humor podczas meczyków online. Z czasem dopaminie towarzyszyć będzie też adrenalina – hormon stresu i walki. Połączenie dopaminy z adrenaliną dodaje motywacji i ogólnie nas wzmacnia. Tak uważają ludzie, którzy są pod wpływem tych dwóch czynników. Dobrą radą, aby przeciwstawić się zgubnym efektom ubocznym gier bukmacherskich jest posiadanie osoby bliskiej – najlepiej zaangażowanej również w tę grę, która będzie w stanie nasze zapędy tonować. Warto także z taką osobą wymieniać się doświadczeniami odnośnie uczuć względem poszczególnych typów.

Co trzeba zrobić, aby dobrze obstawiać mecze?

Żeby zarabiać na meczach online, trzeba pamiętać o kilku istotnych detalach. Przede wszystkim powinniśmy mieć podstawową wiedzę na temat sportu. Nie należy brać się za typowanie dyscyplin, których nie rozumiemy lub nad których się nie znamy. Warto także na początku typować to, co jest najbardziej pewne. Zwycięstwo Niemiec nad reprezentacją Andory, podobnie jak Włoch nad San Marino jest raczej oczywistością. Z czasem bierzemy się jednak za trudniejsze kombinacje. Nie chodzi tutaj jednak tylko o same spotkania, ale również typowanie ilości kartek w meczu, goli, a także konkretnych strzelców. Przy ewentualnych sukcesach i porażkach należy jednak zachować chłodną głowę.  Typowanie wyników meczów online w zakładach bukmacherskich jest traktowane jako grę losową to taką o najsilniejszym stopniu uzależnienia, dlatego też uważajcie przy grze u bukmachera.