piątek, 28 styczniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Mlekpol laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol została laureatem XIX edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii „Narodowy Sukces”. Kapituła konkursu doceniła wpływ Spółdzielni zarządzanej przez Edmunda Borawskiego na rozwój polskiego mleczarstwa, a tym samym promocję regionów, w których zlokalizowane są zakłady produkcji. 

Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP przyznawane są po raz dziewiętnasty. To cenne i prestiżowe wyróżnienie dla polskich przedsiębiorstw oraz instytutów naukowo-badawczych. Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP uhonorowane zostają przedsiębiorstwa, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki narodowej, przestrzegają zasad odpowiedzialnego biznesu, promują pozytywny wizerunek Polski oraz stanowią wzór funkcjonowania dla innych przedsiębiorstw.Kapituła Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP pod przewodnictwem profesora Krzysztofa Opolskiego ogłosiła listę 21 nominowanych do XIX edycji Nagrody. Spośród tej grupy wybrano laureatów w każdej z kategorii: Lider MŚP, Narodowy Sukces, Międzynarodowy Sukces, Odpowiedzialny Biznes, Firma Rodzinna, Badania+Rozwój i Start Up.Prezes Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol Edmund Borawski podkreśla, że docenianie Spółdzielni zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym rynku to rezultat ciężkiej pracy producentów mleka, pracowników i kadry kierowniczej.

– Spółdzielnia funkcjonuje na polskim rynku od ponad 40 lat. Przeszliśmy naprawdę długą drogę, aby stać się jednym z liderów rynku. Przez te wszystkie lata zmienialiśmy się i budowaliśmy naszą markę. Siła Mlekpolu tkwi w ludziach, którzy go tworzą. Wspólna pasja, praca i zaangażowanie sprawiają, że od lat sukcesywnie rozwijamy się. Cieszę się, że nasze działania są doceniane przez konsumentów, a otrzymanie tak ważnej nagrody, przyznanej przez Prezydenta RP, stanowi dla nas ogromne wyróżnienie. 

Edmund Borawski, Prezes Zarządu SM MlekpolProdukty SM Mlekpol można zakupić niemalże w każdej sieci handlowej, a popularność marek sprawia, że z roku na rok firma zwiększa przychody finansowe i wchodzi na nowe rynki zbytu. SM Mlekpol to również ważny pracodawca w regionie, zatrudnia bowiem blisko 3 tysiące osób. SM Mlekpol znacząco wpływa na rozwój polskiej gospodarki, promując kraj poza granicami. Jakościowe produkty są eksportowane do ponad 90 krajów na całym świecie. Firma stawia na tradycję, regionalność i odpowiedzialność. Na przestrzeni lat Spółdzielnia otrzymała szereg wyróżnień w znaczących rankingach, a także odznaczeń w konkursach branżowych za jakościowe i innowacyjne produkty.