piątek, 24 majaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Na czym polega outsourcing księgowy? Jak wybrać firmę oferującą outsourcing księgowy w Poznaniu?

Outsourcing księgowy to inaczej powierzanie zadań związanych z księgowością i finansami profesjonalnej firmie zewnętrznej. Jest to popularna praktyka w dzisiejszym środowisku biznesowym, która przynosi wiele korzyści. Prowadzisz firmę w Poznaniu i rozważasz outsourcing księgowy? Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze właściwego partnera do współpracy. 

Zakres usług

Outsourcing księgowy obejmuje szereg usług, które wiążą się z codzienną obsługą, automatyzacją wymiany danych i dokumentów, a także zapewnieniem dostępu dla klientów do aktualnych danych finansowych. Co się z tym wiąże, outsourcing księgowości w Poznaniu powinien obejmować prowadzenie pełnej ewidencji księgowej i podatkowej oraz sprawozdawczość do GUS i NBP. Ponadto firma zajmująca się outsourcingiem księgowości powinna utrzymywać kontakt z Urzędem Skarbowym i reprezentować klienta w sprawach związanych z tą instytucją. Outsourcing wiąże się także z przygotowywaniem raportów i zestawień finansowych, które są pomocne w podejmowaniu kluczowych decyzji biznesowych. W WZ Partners nie zatrzymujemy się w tym miejscu. W ramach rozszerzenia współpracy proponujemy obsługę HR & Payroll, a także doradztwo podatkowe. Im szerszy zakres usług, tym lepiej firma może dopasować się do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa. 

Specjaliści, którym możesz zaufać

Księgowość to dziedzina podlegająca częstym zmianom, ale także dająca wiele możliwości optymalizacji. Siłą outsourcingu są partnerzy oraz kompetentni księgowi, którzy działają na rynku od wielu lat. Ponadto niezwykle ważne, aby firma miała doświadczenie w prowadzeniu ksiąg rachunkowych podmiotów z różnych branż, funkcjonujących w różnych formach prawnych. W połączeniu ze znajomością aktualnych przepisów i ich interpretacji Twoja firma zyska wiarygodnego partnera, z którym ryzyko popełnienia kosztownego błędu znacząco spada. 

Komunikacja

Choć mówimy o outsourcingu księgowości w Poznaniu, to w WZ Partners jesteśmy otwarci na współpracę z podmiotami w całym kraju, w tym również z firmami, które prowadzą swoją działalność poza Polską. Oznacza to, że stawiamy na ścisłą komunikację, również w trybie zdalnym i asynchronicznym. Udostępniamy narzędzia, które ułatwiają przepływ dokumentów księgowych oraz dostęp do danych finansowych w każdym momencie, który tego wymaga. Proponujemy własne rozwiązania, jak i jesteśmy otwarci na dostosowanie się do już istniejących metod obiegu dokumentów czy przekazywania informacji. 

Technologia i bezpieczeństwo

W przypadku danych finansowych niezwykle istotne jest ich bezpieczeństwo, które firmy oferujące outsourcing księgowości muszą brać pod uwagę. W WZ Partners mamy wypracowane procedury oraz zabezpieczenia, dzięki którym wszelkie informacje na temat Twojej firmy są chronione przed nieuprawnionym dostępem lub utratą.

Dlaczego warto wybrać outsourcing księgowy w Poznaniu?

Popularność outsourcingu księgowego w Poznaniu, jak i w całym kraju nie jest przypadkowa. To ogromna oszczędność czasu oraz pieniędzy, ponieważ firma nie musi budować własnego działu księgowości, opłacać pracowników, dbać o oprogramowanie i inne kwestie, które generują koszty. 

W WZ Partners zapraszamy do współpracy nie tylko firmy z województwa wielkopolskiego. Nasze biuro w Poznaniu jest otwarte dla klientów, którzy chcą spotkać się na żywo, przedstawić swoje oczekiwania i dokładnie omówić wszystkie warunki współpracy.