piątek, 14 czerwcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Najlepsze gry 2022! W co ludzie najchętniej grają?

Najlepsze gry 2022 w kategorii: sportowe, bijatyki, strzelanki-multiplayer

Gry komputerowe, w tym gry online zdobywają coraz większą popularność wraz z każdym rokiem. Na stałe zagościły już w naszej codzienności i mają wpływ na kulturę i sztukę. W niniejszym artykule przejrzymy popularne tytuły, najlepsze gry jakie angażują tysiące ludzi w 2022 roku.

Najlepsze gry sportowe jakie czekają na Ciebie już dziś

Nieustającą popularnością cieszą się najlepsze gry sportowe, takie jak Fifa czy Nba Live. W ostatnich latach na popularności zyskała też seria Madden. Nie należy zapominać również o NHL, dla sympatyków hokeja. Takie gry online oferują bardzo wiele możliwości w trybie rozgrywki pojedynczej jak i również rywalizację z graczami z całego świata w trybie online. Interesującą opcją jest tutaj także możliwość kreowania własnej drużyny marzeń, z ręcznie dobieranych zawodników. Różnią się oni statystykami i odzwierciedlają charakterystykę mocnych i słabszych stron ich realnych odpowiedników. Nowe tryby i gry online otwierające te liczne możliwości powodują, że fajne gry sportowe są bardziej wciągające niż kiedykolwiek wcześniej.

Najlepsze gry z klasycznego gatunku bijatyk

Także sympatycy bijatyk nie mają powodów do narzekań. W ostatnich latach obserwujemy powrót szturmem serii Mortal Kombat, która wraz z odsłoną X oraz 11 zyskała ogromne grono sympatyków i zainteresowanie. Wynika to zarówno z olbrzymiego skoku technologicznego w stosunku do starszych serii, ale i również z faktu, że tytuł ten oferuje znacznie bardziej złożoną rozgrywkę niż w przeszłości. Fajne gry bijatyki zapewniają dziś mnóstwo angażowania się w dobór specyficznych umiejętności i licznych detali postaci, nie tylko zaś w wykucie na pamięć jej ruchów.

Co więcej fajne gry z tego gatunku mają do zaoferowania również interakcje ze środowiskiem jakie drastycznie wspomagają ich widowiskowość i dynamikę. W połączeniu tego wszystkiego gracze otrzymują fajne gry online z innymi o bardzo dużej widowiskowości, wspaniałej oprawie graficznej jak i również przy tym złożoności angażującej intelekt.

Nie należy zapominać tutaj również o innych popularnych franczyzach – fajne gry spod znaku Injustice to gratka dla sympatyków postaci komiksowych, które rywalizują ze sobą. Istnieją też serie łączące postacie komiksów DC z Mortal Kombat. Serie Tekken czy Street Fighter również mają swoje świeże odsłony, które czynią je jeszcze atrakcyjniejszymi.

Najlepsze gry z gatunku massive multiplayer online

Fajne gry online typu mmo nie są niczym nowym, jednak stały się popularne na globalną skalę dopiero w chwili pojawienia się World of Warcraft w 2004 roku. Jakkolwiek jest to nietypowe, to WoW dominował rynek przez wiele lat. W tym roku pojawi się do niego kolejne rozszerzenie o nazwie Dragonflight, które z pewnością przyciągnie na powrót miliony fanów. Ponadto World of Warcraft posiada swoją odmianę Classic, która niedawno została wzbogacona o dodatek Wrath of The Lich King Classic. Wszystkie te fajne gry dysponują milionową widownią lojalnych fanów aktywnych od kilku lub nawet kilkunastu lat.

Na horyzoncie pojawił się w ostatnich latach pierwszy poważny konkurent dla World of Warcraft, to znaczy Final Fantasy 14. Najlepsze gry z gatunku mmo zazwyczaj nie dorastały do pięt klasycznemu WoW, jednak FF14 dał radę zgromadzić bardzo dużą widownię jaka jest lojalna i zachwycona jego możliwościami. Obie te gry otrzymują regularnie ogromną ilość rozszerzeń, z którego to względu są w stanie długotrwale utrzymać uwagę swoich fanów. Również franczyzy takie jak Star Wars czy Star Trek dysponują swoimi tytułami mmo.

Fajne gry typu Fpp – first person shooter

Strzelanki nigdy nie wychodzą z mody. Pozostają od pojawienia się pierwszych tytułów tego gatunku, takich jak Doom czy Wolfenstein, bijącymi rekordy popularności. Dlatego z pewnością warto skorzystać z możliwości zagrania w ich nowe, popularne odsłony – zarówno Wolfenstein jak i Doom Eternal mogą przyciągnać na długo i zachwycić wieloma aspektami. Dysponują bogatymi trybami zarówno w sferze single player jak i multiplayer, toteż o braku możliwości nie ma tutaj absolutnie mowy. Jako ciekawostkę dodamy, że gry strzelanki były jednymi z pierwszych multiplayer.

Nie sposób tutaj zapomnieć o grze jaka w tym gatunku absolutnie dominuje pod względem popularności. Jest to oczywiście Fortnite od Epic Games. Miliony graczy codziennie uczestniczą w bogatej rozgrywce i prowadzą w niej gry online, pojawiły się liczne turnieje oferujące najlepszym poważne pieniądze. Wielu graczy streamuje tą grę odnosząc z tego tytułu znaczące korzyści za sprawą ilości widzów i wyświetleń jakie przyciąga ten tytuł.

Istotna jest również gra Call of Duty, która też zapewnia wspaniałe wrażenia. Dysponując realistyczną grafiką odzwierciedla realia frontów z różnych części świata. Posiada ona wiele części i odsłon na różnych platformach, które angażują fanów z całego świata – najlepsze gry z tej serii cieszą popularnością do dziś. Gra ta ma do zaoferowania cały wybór zróżnicowanych trybów.

Fajne gry stanowiące odświeżenie klasyków

Wielką popularność zyskują też liczne najlepsze gry spod znaku retro-shooter. Są one utrzymane w zupełnie innej stylistyce od powyższych, proponując innego typu estetykę nawiązującą do gier sprzed lat, klasyków gatunku takich jak Quake 1. Powstaje ich coraz więcej, przykładem zaś może tu być tytuł Ion Fury prezentujący interesujące wrażenia w świecie przypominającym Cyberpunk. Najlepsze gry tego typu stanowią udoskonalenie pierwotnej stylistyki.

Skoro już o nim mowa, to na gruncie wielu ulepszeń gry oraz pojawienia się serialu anime Cyberpunk: Netrunners, gra ta zyskała ogromną falę popularności ze strony graczy jacy powrócili do niej po latach. Gra ta nie została dobrze przyjęta przy premierze z powodu licznych komplikacji technicznych jakie były z nią związane. Obecnie jednak przedstawia się to już zupełnie inaczej – tytuł proponuje spektrum zupełnie innego sortu możliwości i usprawnień pozwalających cieszyć się nią w pełni. Sprzedano już wiele milionów kopii, co czyni z tej gry niezwykle popularną propozycję. Definitywnie zatem zasługuje ona na sprawdzenie, mogąc wciągnąć użytkownika na bardzo długi czas. Stanowi ona perfekcyjnie odzwierciedlenie uniwersum Cyberpunk, z którego to względu zachwyca się nią wiele osób.

Ponadto istnieje też seria Destiny 2 oraz jej dodatki. Są to gry online z otwartym światem mające bardzo wiele do zaoferowania graczom szukającym pięknej grafiki i dynamicznego gameplay. Z pewnością opłaci się skorzystać z możliwości pobrania tej gry za darmo, jako, że pozwala ona na bardzo wiele zabawy.