niedziela, 26 majaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Niepowtarzalny styl vintage w naszym salonie

Indywidualny charakter naszych wnętrz

Aranżowanie przestrzeni własnego domu – choćby nawet jednego pokoju – to nie lada wyzwanie. Zanim podejmiemy jakiekolwiek wiążące decyzje, warto zaznajomić się z niektórymi trendami, zyskującymi sobie coraz większą popularność. Wiele z nich charakteryzuję się coraz bardziej indywidulanym podejściem do przestrzeni. Właściciele dokonując takich a nie innych wyborów, chcą podkreślić własną osobowość i wyrazić ją w aranżacji części mieszkalnej. Zazwyczaj właściciele domów i mieszkań szukają przytulnego miejsca również dla swoich zwierzaków. Tu pomocna może być oferta marki Bowl&Bone Republic.

Meble z duszą, również na naszych czworonogów

Jednym z bardziej indywidualnych realizacji jest wprowadzenie do przestrzeni ducha retro. Przez vintage rozumiemy tutaj wykorzystanie elementów z innej epoki i adaptowanie ich do dzisiejszych potrzeb. Mogą to być ubrania, meble, porcelana, dywany, obrazy itp. – które mają więcej niż 20 lat. Osoby wybierające tego typu akcesoria robią to z kilku powodów. W większości czują szczególną łączność z duchem poprzedniej epoki i z pewnym sentymentem zbierają, lub też jak to opisują, ocalają określone przedmioty od zapomnienia. Inni doceniają dawny kunszt wykonania i projektowania, procesu, który dziś jest bardzo zautomatyzowany i realizowany w milionach egzemplarzy. Elementy vintage z rzadka są dostępne w większych liczbach. Znawcy tego typu przedmiotów z dumą kupują określone znaleziska, wyszukane gdzieś w antykwariatach lub targach tzw. „staroci”. Uzupełnieniem tych poszukiwań jest zakup legowiska dla psa np. od marki Bowl&Bone Republic.

Wiele z mebli i dodatków w stylu vintage jest cenionych za ich wartość artystyczną. Potrafią osiągać w sprzedaży wysokie ceny. Kto chciałby się pochwalić modelem fotela Egg duńskiego projektanta Arne Jacobsena musi się liczyć z parotysięcznym wydatkiem.

Więcej niż meble

Ciekawym zjawiskiem, które pojawiło się wraz z modą na meble vintage, jest zainteresowanie renowacją mebli retro. Powstało wiele firm specjalizujących się w tym właśnie zakresie. Nierzadko właściciele samodzielnie podejmują próby odnowienia posiadanych elementów, zyskując przy tym nowe hobby a czasem nawet fach w ręku.

Kolejnym aspektem, który stał się nieoczekiwaną zaletą stylu vintage, jest efekt proekologiczny trendu. Wiele osób zdało sobie bowiem sprawę, że nie musi kupować  nowych rzeczy. Z wielką satysfakcją mogą wykorzystać dostępne już meble i dodatki, pozyskać je od rodziny lub znajomych, którzy akurat zdecydowali się ich pozbyć. Jest do działanie, które bardzo dobrze wpisuje się w trend zero waste.

Artykuł został stworzony ze wsparciem merytorycznym partnera BB Republic.