poniedziałek, 22 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

OC, AC – jakie jeszcze ubezpieczenia pojazdu warto mieć?

Ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu mechanicznego) jest obowiązkowym ubezpieczeniem, które musi wykupić każdy właściciel pojazdu. Brak posiadania polisy OC ściąga na właściciela pojazdu ryzyko poniesienia finansowej kary, która z roku na rok jest coraz większa. OC stanowi materialne zabezpieczenie w sytuacji, gdy będziesz sprawcą kolizji czy wypadku i tym samym spowodujesz szkodę innym uczestnikom ruchu.

Posiadając ubezpieczenie OC, nie musisz martwić się finansowymi skutkami swojego przewinienia. Koszty szkody w takiej sytuacji pokryje Twój ubezpieczyciel. Autocasco (ubezpieczenie AC) to z kolei dobrowolne ubezpieczenie, które okaże się niezwykle przydatne w sytuacji, gdy dojdzie do uszkodzenia Twojego samochodu. AC okazuje się więc niezwykle pomocne w wielu nieprzewidzianych sytuacjach i znacząco odciąży Cię od wszelkich kosztów związanych z naprawą swojego samochodu.

Ubezpieczenie AC pokryje koszty naprawy np. w sytuacji uszkodzenia Twojego pojazdu przez osoby trzecie, zniszczenia Twojego pojazdu w wyniku np. gradu, burzy lub wichury, szkody podczas parkowania lub garażowania pojazdu, czy kradzieży.

Czy warto mieć też Assistance pojazdu?

Assistance zapewnia profesjonalne wsparcie specjalistów w razie wypadku, awarii albo utraty pojazdu. Dzięki niemu możesz skorzystać z holowania pojazdu, jego naprawy bądź otrzymasz auto zastępcze na czas wyeliminowania usterek w Twoim samochodzie. To również ochrona na wypadek nagłych awarii, czy niepożądanych sytuacji, które mogą być dla Ciebie bardzo kosztowne. Dzięki Assistance z jednej strony zyskujesz poczucie bezpieczeństwa, a z drugiej spore oszczędności w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia na drodze.

NNW dla kierowcy

NNW to bardzo istotne uzupełnienie OC, AC oraz Assistance, które zapewni Ci wsparcie finansowe w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu doznanego w wypadku komunikacyjnym czy śmierci. NNW obejmuje nie tylko zdarzenia mające miejsce w trakcie poruszania się pojazdem, ale również postoju, wsiadania i wysiadania, a nawet naprawy auta. Chroni w kraju i za granicą, a można dodatkowo rozszerzyć je o wsparcie obejmujące szybki dostęp do konsultacji lekarskich bez skierowania, czy możliwość skorzystania z różnego rodzaju zabiegów, niezbędnych w celu powrotu do zdrowia po wypadku. Taka dodatkowa opcja jest dostępna np. w Compensie w ramach ubezpieczenia: Powrót do Zdrowia. 

Co jeszcze warto dodać do polisy?

Ubezpieczenie samochodu może również obejmować:

  • ubezpieczenie opon, kół i dętek
  • ubezpieczenie szyb
  • ubezpieczenie przewożonego sprzętu sportowego
  • ubezpieczenie bagażu
  • ubezpieczenie GAP, dzięki któremu pojazd nie straci na wartości w przypadku szkody
  • Ubezpieczenie BLS – Bezpośredniej Likwidacji Szkód.