poniedziałek, 22 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Ochrona – jak wybrać agencję ochrony obiektów?

Obecnie nie tylko duże firmy, lecz także osoby prywatne decydują się na wynajęcie agencji ochroniarskich, które zajmują się ochroną obiektów. Dzięki temu mają poczucie bezpieczeństwa nawet wtedy, gdy przebywają poza domem. W związku z tym, że rośnie popularność tego typu usług, rośnie również liczba agencji. Czym się kierować przy wyborze i na co zwrócić szczególną uwagę?

Całodobowa ochrona obiektów staje się standardem. Zabezpieczenie dóbr materialnych przez profesjonalną firmę daje poczucie bezpieczeństwa, którego nie można sobie zapewnić w inny sposób. Szczególnie chętnie z usług agencji ochrony korzystają przedsiębiorstwa, ale coraz częściej decydują się na to również osiedla mieszkaniowe oraz osoby prywatne. Jednak żeby wybrać profesjonalną firmę ochroniarską, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Po pierwsze sprawdź koncesję

Przede wszystkim należy sprawdzić czy agencja ochrony ma koncesję na świadczenie usług. Koncesję tego typu wydaje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek przedsiębiorcy. Zawsze przyznawana jest na czas nieokreślony i definiuje zakres oraz formę prowadzenia usług. Bez tego dokumentu firma ochroniarska nie może legalnie wykonywać swojej pracy, chyba że zajmuje się wyłącznie zabezpieczeniami technicznymi. Jak zweryfikować obecność lub brak koncesji? Zazwyczaj agencje udostępniają dokument na swoich stronach internetowych, aby pokazać swoją wiarygodność.

Czy doświadczenie ma znaczenie?

A co z doświadczeniem? Zawsze lepiej zdecydować się na firmę, która ma doświadczenie w wykonywaniu różnych zleceń, najlepiej poparte referencjami. Warto również poszukać opinii o firmie w internecie albo zapytać o nie dotychczasowych klientów.

Za latami pracy w branży idą przeważnie także kwalifikacje pracowników. Osoby zatrudnione w agencji ochrony powinny dysponować licencją I lub II stopnia uprawniającą do posiadania broni oraz stosowania środków przymusu bezpośredniego, a przy tym znać przepisy prawa i umieć udzielać pierwszej pomocy.

Szukasz doświadczonej agencji ochrony, która ma szeroki zakres usług? Sprawdź ofertę https://magnumochrona.pl

Zabezpieczenia techniczne

Jeżeli chodzi o zabezpieczenia techniczne, firma ochroniarska z Łodzi korzysta z różnorodnych nowoczesnych rozwiązań. W przypadku ochrony obiektów wykorzystuje się systemy alarmowe oraz monitoringu, które na bieżąco przesyłają obraz do centralnego systemu. Tego typu zabezpieczenia sprawdzają się wtedy, gdy chce się przy ponoszeniu stosunkowo niewielkich kosztów mieć pewność, że w razie potrzeby ochrona zainterweniuje i sprawdzi, co się stało, wysyłając na miejsce profesjonalny patrol.

Jak działa agencja ochrony?

Zanim podejmie się ostateczną decyzję i wybierze agencję, warto się dowiedzieć, jak wyglądają procedury w przypadku włączenia się alarmu w biurze czy w domu. Chodzi m.in. o to, jak szybko reagują ochroniarze, ile czasu przeznaczają na dojazd do miejsca zdarzenia, ile osób zazwyczaj wyjeżdża na patrol oraz co mają na wyposażeniu.