piątek, 28 styczniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Od papierowej torebki po ekskluzywne pudełko

Od papierowej torebki po ekskluzywne pudełko – sposoby na pakowanie wina

Wino jest produktem, który często pełni rolę prezentu. Dobrze się sprawdza w przypadku przygotowywania prezentów dla dorosłych osób z rodziny, dla znajomych i współpracowników. Butelka wina jest bowiem bardzo uniwersalnym prezentem. Nie bez znaczenia jest również duża dostępność wina – można je kupić w niemal każdym sklepie. Ceny butelki wina to od kilku złotych w górę, dzięki czemu można wykorzystać wino jako prezent w niemal dowolnym budżecie.

Tak, jak w przypadku innych prezentów, do wręczenia butelki wina warto użyć jakiegoś rodzaju opakowania. Jest kilka form pakowania wina na prezent , w poniższym artykule przedstawimy je pokrótce. Najtańsze opakowanie na butelkę wina to koszt około złotówki, najdroższe i najbardziej ekskluzywne kosztują kilkadziesiąt złotych.

Torebka na wino – najczęściej spotykany sposób zapakowania wina

Zdecydowanie najbardziej popularnymi ozdobnymi opakowaniami na butelkę wino są woreczki na wino. Występują w wielu wzorach i mogą mieć różne sposoby wykończenia. Papierowe torebki na wino często są dodatkowo laminowane, przez co zyskują dodatkową wytrzymałość i pozwalają na większy udźwig. Laminowanie sprawia, że worek na wino staje się nieco błyszczący, a dodatkowe efekty wizualne mogą wynikać z rodzaju i sposobu wykonania nadruku. Woreczki na wino mogą być wykończone na wysoki połysk, matowe (papier kredowy), a także mienić się brokatowymi wstawkami.

Wśród wielu wzorów, jakie mogą mieć woreczki na butelki wina, można spotkać zarówno klasyczne, stonowane, jak i bardzo ekstrawaganckie i krzykliwe. Nie brakuje torebek na wino z motywami świątecznymi, a także wykonanych z w pełni ekologicznych materiałów.

W górnej części torebki na wino znajduje się pewien rodzaj uchwytu lub rączki. Czasem jest to wycięcie w bocznych ściankach, które dzięki odpowiedniej konstrukcji pozwala na pewny chwyt i przenoszenie prezentu. W torebkach na wino z uszami, uchwyty wykonane są z papieru wykończonego w sposób nawiązujący do designu torebki na wino. Często spotykane są również sznureczki, pełniące rolę uchwytów torebki na wino.

Ekologiczne torebki na wino

Niektóre torebki na butelkę wina są wykonane wyłącznie z wykorzystaniem ekologicznych surowców. Co to oznacza? Pochodzą z makulatury i można poddać je recyklingowi. Takie torebki mogą mieć ekologiczny wygląd, są wtedy zazwyczaj brązowe lub beżowe. Takie eleganckie torebki na wino mogą być również dodatkowo ozdobione.

Torebki na wino z papieru KRAFT i karbowanej tektury

W wielu zastosowaniach świetnie sprawdza się papier kraftowy. Także torebki na wino mogą być wykonane z tego materiału. Czym jest papier KRAFT? To rodzaj grubego bardzo eleganckiego papieru pakowego. Jest wytrzymały i ekologiczny.

Innym materiałem chętnie używanym w ostatnim czasie do produkcji ozdobnych opakowań, jest karbowana tektura. Pofalowana tekstura jest wyczuwalna pod palcami, co dodatkowo poprawia estetykę i odbiór opakowania. Torebki na wino z karbowanej tektury są także bardzo wytrzymałe, gdyż struktura tektury daje jej dobrą sztywność. Z tego materiału mogą być wykonane również wykonane pudełka na wino.

Tekturowe pudełka na wino

Ozdobne pudełko na wino pozwala na zapewnienie butelce bardzo dobrej ochrony przed uszkodzeniem.To ważne szczególnie wtedy, gdy planujemy transportować butelki wina lub wysyłać je. Pudełka mogą być wykonane z kartonu lub tektury o karbowanej strukturze. Czasem mają wycięcia, pozwalające dostrzec zawartość pudełka jeszcze przed otwarciem prezentu. Tekturowe pudełka na wino z okienkiem są czasami stosowane przez producentów wina do lepszej ekspozycji trunku na przykład w sklepie lub restauracji.

Decydując się na wybór kartonowego pudełka jako opakowanie na wino, można je dodatkowo ozdobić. W tym celu warto zastosować równie ekologiczne ozdoby – jutowe sznurki lub drewniane zawieszki.

Pudełka na kilka butelek wina

Wybierając opakowanie na wino z pewnością znajdziemy także pudełka pozwalające na zapakowanie dwóch, trzech lub więcej sztuk jednocześnie. Pudełka na kilka sztuk butelek wina mają konstrukcję oddzielającą je od siebie, przez co butelki nie obijają się.Drewniane pudełka na butelkę wina premium

Najbardziej luksusowymi opakowaniami na wino lub inny alkohol w butelce, są pudełka wykonane z drewna. Taki sposób zapakowania butelki wina warto wybrać w przypadku drugiej zawartości butelki. Różne odmiany tych pudełek są dopasowane do umieszczenia wewnątrz jednej lub kilku butelek Drewniane pudełko na wino może mieć zdejmowaną pokrywę lub klapkę na metalowych zawiasach – wtedy robi jeszcze lepsze wrażenie.

Wykończenie drewnianego opakowania na butelkę wina może być różne. Najczęściej spotykane są te w kolorze drewna, co od razu wskazuje na ich cenne pochodzenie.Drewniane pudełka na butelki są ekologiczne i można ich wiele razy używać. Ze względu na swój elegancki design i dużą wytrzymałość, odbiorca prezentu bez trudu znajdzie dla pudełka nowe zastosowanie. Można w nim przechowywać butelki wina lub różne drobiazgi.

Poza świetnym wyglądem, drewniane pudełka na wino zapewniają szklanej butelce świetną ochronę przed zniszczeniem, szczególnie gdy dodatkowo umieścimy wypełniacz do pudełek.

Wypełnienie do pudełek na wino

Podczas przygotowywania prezentów często w pudełku znajduje się eleganckie i ekologiczne wypełnienie. Wygląda bardzo dobrze i zapewnia zawartości pudełka dodatkową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wypełniacz do pudełka sprawia, że zawartość nie przemieszcza się w niekontrolowany sposób.

Wypełnienie do paczki będzie świetnym uzupełnieniem dla drewnianego lub tekturowego pudełka na wino. Czasem już producent oferuje opakowanie na butelkę wina właśnie z takim wypełniaczem, można je także umieścić samodzielnie. Wypełniacze do paczek mogą być wykonane z papierowych, bądź drewnianych wiórów – są przez to w pełni ekologiczne. Mają różne kolory, dlatego każdy może stworzyć niepowtarzalny prezent, który zwróci na siebie uwagę. Drewniane pudełko z butelką wina w środku można wypełnić papierowymi wiórami w naturalnym kolorze lub wybrać bardziej kontrastową opcję – kolorowy, krzykliwy wypełniacz do paczki.

Jak przewozić większą ilość butelek wina

Transport, a także przechowywanie, większej ilości butelek wina nie należy do prostych zdań. Jest tak głównie dlatego, że szklane butelki są narażone na uszkodzenia, a sam produkt często bywa kosztowny. Aby w bezpieczny sposób zapakować wiele butelek wina, można zdecydować się na zakup odpowiedniego pudełka.

Wino najlepiej transportować w pudełkach z grubej tektury. Do środka kartonu trzeba wtedy włożyć kartonową kratownicę. To rodzaj przekładki tekturowe, która pozwala na oddzielenie od siebie poszczególnych butelek. Taki sposób jest stosowany w przypadku win, innych alkoholi, ale także na przykład słoików. Jeżeli obawiasz się, że zawartość nie dotrze na miejsce w nienaruszonym stanie, możesz dodatkowo uzupełnić pudełko wypełniaczem do paczek lub zawinąć każdą butelkę w folię bąbelkową.

Takie opakowania na butelki wina stosują często producenci, sklepy oraz restauracje oferujące wino. Świetnie sprawdza się podczas przechowywania butelek wina w magazynie.

Czytaj więcej na neopak.pl