niedziela, 14 kwietniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku

Profesjonalne odzyskiwanie plików to bardzo złożony proces, który rozpoczyna się od rzeczowej i merytorycznej rozmowy z użytkownikiem i dokładną analizą uszkodzeń dysku twardego. Receptą na sukces jest właściwe połączenie umiejętności, technologii i metodologii, które zapewniają naszej firmie blisko 90% skuteczność przy odzyskiwaniu danych z bardzo popularnych nośników danych jak: płyty CD, DVD, pendrive, karty pamięci i microSD, oraz tych mniej znanych jak dyskietki czy kasety.  W kategorii Odzyskiwanie danych Warszawa, nasza firma jest bezapelacyjnie godna polecenia i zaufania.

Proces odzyskiwania danych to także kilkuetapowa praca, w której nie ma miejsca na pomyłki. Do najpopularniejszych rodzajów usterek należą uszkodzone głowice, które ulegają awarii na skutek uderzenia lub upadku podczas pracy, bądź na skutek zużycia z uwagi na liczbę przepracowanych godzin. Ich wymiana wymaga niezwykłej dokładności i precyzji, z racji na fakt, że są to bardzo delikatne elementy i odległość z jaką się poruszają między talerzami wynosi zaledwie kilka nanometrów. Dlatego też, ich rozkalibrowanie może nastąpić przy niewielkim uderzeniu lub upadku dysku, na powierzchnię wirującego talerza. Równie często spotykane jest zatarcie silnika lub jego blokada wskutek upadku dysku z wysokości. Poprzez odpowiednie procedury i szybkie oraz dokładne zdiagnozowanie problemu udaje się odzyskiwać wszystkie utracone dane w dość przystępnej cenie, jednak niestety bardzo duża liczba takich przypadków trafia dopiero do naszego salonu na skutek samodzielnej i nieudanej próbie odzyskiwania danych, co zwiększa wydatnie koszt naprawy dla klienta. Zdarza się również przypadek uszkodzenia elektroniki dysku twardego, które jest dość częste, szczególnie w dyskach od komputerów lub dyskach przenośnych, jednak nie jest to już tak często spotykane jak kilka lat wstecz, mimo naprawa elektroniki pozwala na łatwe i szybkie przywrócenie danych. Z kolei, w przypadku uszkodzenia firmware’u dysku twardego, zdarza się to bardzo często z uwagi na fakt, że oprogramowanie jest podatne na uszkodzenia, tak samo jak zwykłe dane, przez co nierzadko mylone to jest z uszkodzeniem głowic i wyłącznie profesjonalne laboratoria są w stanie przeprowadzić właściwe odzyskiwanie danych w takim przypadku.  

Do najczęściej spotykanych objawów uszkodzeń dysków USB i dysków zewnętrznych można zaliczyć na skutek ich przeznaczenia przede wszystkim: 

  1. Praca podczas wstrząsów, oraz spadanie z różnych miejsc;
  2. Dysk nie zgłasza się w komputerze po podłączeniu do portu USB;
  3. Dysk zgłasza się w komputerze ale nie można odczytać danych;
  4. Po podłączeniu dysku zewnętrznego nie ma litery – partycja RAW;
  5. Po podłączeniu dysku przenośnego wydaje on dziwne dźwięki;
  6. Komputer lub laptop zawiesza się po podpięciu dysku pod portu USB;
  7. Komputer lub laptop resetuje się zaraz po podłączeniu dysku portu USB;
  8. System wyświetla komunikat o błędzie dysku i próbie naprawy;
  9. Można przeglądać katalogi ale podczas kopiowania danych dysk zewnętrzny przestaje działać