sobota, 15 czerwcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

One Fulfillment by Allegro – zwiększ sprzedaż nawet o kilkadziesiąt procent!

W ubiegłym roku ponad milion kupujących wybrało wysyłkę z Magazynu Allegro, co potwierdza rosnącą popularność tego rozwiązania. Usługa pozwala zaoszczędzić na czasie i koszcie dostawy, a także przekłada się na znaczące wzrosty sprzedaży przedsiębiorstw oferujących swoje produkty na Allegro.

Magazyn Allegro pozwala łączyć w jedną przesyłkę zamówienia od różnych sprzedających korzystających z usługi One Fulfillment by Allegro. To nie tylko oszczędność kosztów, ale i czasu – aż 76% paczek dostarczanych jest kolejnego dnia. Zamówienia złożone i opłacone do 10:30 w Polsce i do 14:30 w Warszawie docierają do kupujących jeszcze tego samego dnia. Łączenie zakupów pomaga też zaoszczędzić na kosztach dostawy i łatwiej osiągnąć minimalną kwotę zamówienia w pakiecie Smart! W ciągu ostatniego roku z Magazynu Allegro skorzystało już ponad milion kupujących [1]. Rozwiązanie jest też wysoko oceniane przez kupujących i osiąga NPS [2] na poziomie 88.

One Fulfillment – zwiększenie sprzedaży nawet o kilkadziesiąt procent

One Fulfillment by Allegro to także korzyści dla sprzedających – usługa zapewnia magazynowanie, pakowanie, wysyłkę produktów do kupujących oraz wsparcie okołozakupowe, w tym m.in. realizację zwrotów, reklamacji czy obsługę klienta. Z usługi skorzystało już ponad 1000 przedsiębiorców, którzy wysłali łącznie ponad 3,5 miliona produktów. One Fulfillment by Allegro to także korzyści dla sprzedających i kupujących – czas dostawy jest bowiem jednym z najważniejszych czynników podczas zakupów online. Nadając tego samego dnia o 1% więcej paczek, sprzedający może zwiększyć liczbę zamówień o 5-20%. Natomiast obniżenie liczby wysyłek nadanych tego samego dnia o 1%, może wpłynąć na stratę aż 15-45% zamówień, pokazują dane Allegro.

„Rozwijając nasze usługi zawsze patrzymy przez pryzmat korzyści zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Magazyn Allegro jest tego znakomitym przykładem. Wysoki NPS oznacza, że aż 94% kupujących poleciłoby zakupy z Magazynu Allegro. To nie tylko rekomendacje, ale i realny wpływ na sprzedaż. Jak pokazują nasze dane, średni wzrost sprzedaży osiąga kilkadziesiąt procent w przypadku największych partnerów korzystających z usługi One Fulfillment [3]” – komentuje Mateusz Długokęcki, Group International Sellers & Fulfillment Director, i dodaje: „Łączenie zamówień od wielu sprzedających w jedną przesyłkę i gwarancja szybkiej dostawy to z kolei oszczędności pieniędzy i czasu, których szuka coraz więcej kupujących. Dziś z rozwiązania regularnie korzystają zaawansowani użytkownicy Allegro. Warto brać z nich przykład, by nasze zakupy były jeszcze korzystniejsze”.

Źródła:

[1] Dane własne Allegro z 22.03.2024 dla 12 poprzedzających miesięcy

[2] Net Promoter Score kwiecień 2024

[3] Marzec 2024 vs. marzec 2024

Źródło informacji: Allegro