niedziela, 26 majaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Piece akumulacyjne dla domu – czy to dobry wybór?

Coraz więcej osób stawia na ogrzewanie elektryczne w swoich domach. To rozwiązanie ekologiczne i korzystne pod względem finansowym. Jednym z systemów działających w ten właśnie sposób jest ogrzewanie akumulacyjne. Jakie korzyści zapewnia stosowanie pieców akumulacyjnych?   

Wybór odpowiedniego systemu grzewczego do domu to naprawdę niełatwe zadanie. Jednymi z najważniejszych kwestii, jakie należy wziąć pod uwagę podczas tego procesu, jest cena, łatwość obsługi, a w dzisiejszych czasach także wpływ na środowisko. Elektryczne piece akumulacyjne spełniają wszystkie te wymagania — ich eksploatacja jest niedroga, są praktycznie bezobsługowe i nie emitują żadnych szkodliwych substancji. Między innymi z tego właśnie powodu piece akumulacyjne dla domu stanowią naprawdę doskonałe rozwiązanie. Sprawdźmy, jak dokładnie działają i dowiedzmy się, jakie są główne zalety i wady  pieców akumulacyjnych.

Jak działa piec akumulacyjny?

Elektryczny piec akumulacyjny to jeden z najoszczędniejszych sposobów na ogrzanie domu. A to wszystko z powodu unikalnej techniki jego działania. W przeciwieństwie do wielu innych rodzajów pieców, ten czerpie energię elektryczną w dwóch stałych cyklach. Pierwszy z nich polega na ładowaniu, czyli na przetwarzaniu oraz magazynowaniu ciepła. Gromadzenie energii odbywa się najczęściej podczas nocnej taryfy energii elektrycznej, dzięki czemu jest po prostu taniej. Wyłączenie zasilania następuje natomiast tu po pełnym naładowaniu. 

Jak piecem akumulacyjnym oddawana jest energia cieplna do pomieszczeń? To zależy od rodzaju urządzenia. Budowa pieca akumulacyjnego może się bowiem różnić, a tym samym także zmieniać nieco sposób działania. Obecnie na rynku dostępne są piece dynamiczne oraz statyczne. Te drugie oddają ciepło na zasadzie konwekcji. Piec akumulacyjny dynamiczny natomiast wyposażony jest w dodatkowy wentylator, który pozwala osiągnąć taki efekt. 

Jakie korzyści zapewnia ogrzewanie akumulacyjne? 

Piece akumulacyjne dla domu to doskonały wybór. Dlatego, jeśli szukamy pieca do celów ogrzewania elektrycznego, taki system sprawdzi się świetnie. Ma on bowiem wiele zalet, które są bardzo widoczne przy codziennym stosowaniu. Pierwszą z nich jest niska cena eksploatacji. Dzięki temu, że energia elektryczna czerpana jest jedynie w taryfie nocnej, nasze rachunki będą znacznie niższe. Na uwagę zasługuje też fakt, że piece te są bardzo łatwe w montażu. Nie potrzebują specjalnego miejsca i doskonale sprawdzą się zarówno w nowych, jak i starych domach.