środa, 17 kwietniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Plafony – najważniejsze zalety

Po wielu latach nikłego zainteresowania nimi ze strony użytkowników, plafony w końcu powróciły do łask. Producenci wsłuchali się bowiem w potrzeby rynkowe i postanowili na nie odpowiedzieć, oferując zupełnie odmienione względem starej oferty rozwiązania. Dostępne w sklepach modele łączą w sobie elegancki wygląd i wyjątkową funkcjonalność, dlatego ich popularność w polskich domach znowu rośnie. Co sprawia, że są jednymi z najczęściej kupowanych źródeł światła? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jakie zalety mają nowoczesne plafony.

Nowoczesne plafony sufitowe to znana z dotychczasowych propozycji funkcjonalność i uwspółcześniona forma, która pozwala dopasować je do większości nowoczesnych aranżacji. Producenci wykorzystują do ich stworzenia zróżnicowane materiały: nie tylko szkło wykończone na różne sposoby, ale także ponadczasowe metale czy drewno. To wszystko sprawiło, że stały się odpowiedzią na najważniejsze potrzeby współczesnych klientów i są jednymi z najczęściej wybieranych lamp w sklepie internetowym Domotio. Sprawdź, co warto o nich wiedzieć – co sprawia, że ich popularność znowu rośnie?

Dlaczego warto wybrać plafony sufitowe?

Jedną z głównych zalet wyróżniających plafony sufitowe jest wszechstronne zastosowanie. To oświetlenie, które może pojawić się w niemal każdym pomieszczeniu twojego domu. Użytkownicy stawiają na nie zarówno w korytarzach, jak i salonach czy sypialniach. Niekiedy decydują się również na ich nietypowy montaż, zastępując tym samym lampy ścienne. Dzięki kompaktowej budowie nie zajmują dużo miejsca, a mogą efektywnie i efektownie rozjaśnić wybraną przestrzeń.

Kolejnym istotnym czynnikiem wpływającym na ich wybór z pewnością są wspomniane już kompaktowe rozmiary. Okazuje się, że plafony sprawdzą się wszędzie tam, gdzie ze względu na ograniczenia metrażowe lub niski sufit nie mogą pojawić się lampy wiszące. To rozwiązania, które nie tylko nie zagracają wizualnie przestrzeni, ale nawet mogą ją optycznie powiększyć. Coraz mniej klientów traktuje je jednak jak “ostatnią deskę ratunku” – raczej stały się dzisiaj alternatywą dla częściej stosowanych modeli oświetlenia, która wpisuje się w obecnie modny trend minimalizmu. Są eleganckie i ponadczasowe, dlatego nie trzeba się martwić, że po jakimś czasie staną się niemodne.

Użytkownicy doceniają także fakt, że nowoczesne plafony sufitowe można kupić w wielu zróżnicowanych formach i kolorach. Przez długi czas to nie było możliwe – lampy sufitowe były po prostu płaskimi, półokrągłymi lub okrągłymi szklanymi plastrami. Współcześni producenci oferują znacznie ciekawsze projekty, w których nie tylko “szaleją” z kształtem, ale także wykorzystują zróżnicowane materiały. Obok szkła można znaleźć metal czy drewno, które wpiszą się w style industrialne czy skandynawskie.

Warto podkreślić, że pomimo wielu zmian i dostępności uwspółcześnionych projektów, wciąż oferta w sklepach internetowych i stacjonarnych jest na tyle szeroka, że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Plafony wciąż występują w swojej podstawowej formie: bez trudu znajdziesz więc okrągłe szklane lampy sufitowe. Aby osiągnąć niesamowity efekt wizualny i funkcjonalny, można zdecydować się na kilka punktów świetlnych w obrębie jednego pomieszczenia. Najlepiej prezentują się zamontowane w równych odległościach od siebie. Do dyspozycji użytkowników oddano również modele, w których kilka źródeł światła zostało umieszczonych na jednej długiej belce z metalu lub drewna. Na takie rozwiązania decydują się przede wszystkim właściciele niewielkich mieszkań, którzy chcą efektywnie rozjaśnić kuchenną wyspę oddzielającą kuchnię od salonu.

Należy podkreślić, że nowoczesne plafony to połączenie efektowności i efektywności. Zapewniają rozproszone światło, które sprawia, że w domu panuje prawdziwie rodzinny klimat, i uniemożliwiają tworzenie się nieprzyjemnych cieni w zakamarkach pomieszczenia. Ich projekty są na tyle interesujące, że niekiedy stanowią dodatkową ozdobę wnętrza. Istnieją klienci, którzy nie wyobrażają sobie bez nich swoich mieszkań!