niedziela, 14 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Pompa zatapialna – alternatywa dla tradycyjnego wydobycia

Wydobycie piasku i kruszywa odbywa się w piaskowniach bądź żwirowniach. W zależności od specyfiki złoża, odbywa się to metodą suchą, czyli ze złóż suchych, za pomocą koparek lub metodą mokrą, czyli ze złóż usytuowanych poniżej powierzchni wód gruntowych. W tym celu wykorzystywane jest specjalne urządzenie – pompa zatapialna.

Do czego służy pompa zatapialna?

W przypadku wydobycia piasku lub kruszywa tzw. metodą mokrą, pompa zatapialna pełni znaczącą rolę w całym procesie. Jej zadaniem jest podniesienie z dna zbiornika materiału stałego, który następnie zostaje przetłoczony w odpowiednie miejsce. Jest to alternatywne rozwiązanie dla pozyskiwania takiego samego materiału jak z powierzchni.

Wybierając takie urządzenie należy mieć na uwadze, że musi być ono przystosowane do pracy w trudnych warunkach. W związku z tym niezbędne jest, by pompa posiadała odpowiednią konstrukcję, a zastosowane rozwiązania i materiały konstrukcyjne powinny sprawiać, iż urządzenie będzie nie tylko wydajne, ale również wytrzymałe.

Pompa zatapialna firmy Dragflow

Jak wspomniano wyżej, pompa zatapialna musi posiadać odpowiednie parametry techniczne.

Pompa zatapialna firmy Dragflow, którą można znaleźć w ofercie firmy SIGMA S.A., dzięki zastosowaniu w niej efektywnego mieszadła (agitator) i połączonego z wirnikiem z podwójnymi łopatkami, pozwala na pompowanie materiałów stałych, które mogą wynosić wagowo nawet do 70%.

W przypadku tych konkretnych pomp, by zapewnić im wytrzymałość i długą żywotność, zastosowano specjalną i unikalną konstrukcję. Wzmocniony płaszcz i zastosowanie układu uszczelek wargowych z odchylaczem przednim, zapobiegaja przebijaniu uszczelek przez najdrobniejsze ziarna.

Należy zwrócić uwagę, iż pompa zatapialna pracuje również w niekorzystnych warunkach. Dlatego w przypadku pomp firmy Dragflow, całość przestrzeni roboczej jest dodatkowo zabezpieczona teflonem. Pozwala to pompować ciecze agresywne chemiczne oraz o niskim i wysokim pH. Z kolei elementy, które są narażone na ścieranie w wyniku tłoczenia zawiesin, są wykonane ze specjalnego stopu stali z chromem, który dzięki temu zwiększa ich odporność na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne.

Pompa zatapialna firmy Dragflow, to dobre rozwiązanie dla kogoś, kto szuka wydajnego urządzenia, przystosowanego do pracy w różnych środowiskach i najcięższych warunkach.

W przypadku wątpliwości, która pompa zatapialna spełni nasze potrzeby i wymagania, warto skontaktować się ze specjalistami z działu obsługi firmy SIGMA S.A, którzy pomogą w dobraniu optymalnego rozwiązania.