środa, 21 lutegoCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Poznańskie centrum kompetencji rekrutuje specjalistów do nowo otwartej siedziby

ROCKWOOL, światowy lider w produkcji wełny mineralnej zatrudni do 2023 roku 50-80 specjalistów, którzy będą pracować w nowej poznańskiej siedzibie Globalnego Centrum Usług Biznesowych (RGBS) – poinformowała Ewelina Płocieniczak, dyrektor RGBS podczas uroczystego otwarcia nowego centrum. Poszukiwani są inżynierowie, informatycy, deweloperzy sieci, specjaliści od zakupów, a także księgowi i kontrolerzy finansowi.

„Rozwój naszego centrum kompetencji jest odpowiedzią na wzrost produkcji i sprzedaży w fabrykach ROCKWOOL, gdzie rośnie zapotrzebowanie na wsparcie organizacyjne i biznesowe naszych zakładów” – powiedziała podczas uroczystości, która odbyła się 27 września, Ewelina Płocieniczak, dyrektor RGBS.

RGBS, opracowuje rozwiązania biznesowe, techniczne, księgowe, finansowe i informatyczne dla Grupy ROCKWOOL, operującej na 39 światowych rynkach. Wywodzący się z Danii ROCKWOOL działa w Poznaniu od pięciu lat i jubileusz świętuje zmianą lokalizacji biura, w którym początkowo pracowało 100 osób, dzisiaj – 350, a kolejnych 50-80 osób zostanie zatrudnionych do 2023 roku.

„Tego typu inwestycje są dla nas istotnym elementem strategii i działania – firmy takie, jak ROCKWOOL nie tylko dobrze płacą, ale ściągają do Poznania młode kreatywne osoby” – powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

W poznańskim centrum projektowane są maszyny i linie produkcyjne dla fabryk koncernu na całym świecie, odbywają się przetargi i zakupy dla całej grupy, powstają aplikacje mobilne i rozwiązania IT, a także materiały graficzne, animacje i wideo wykorzystywane dla celów marketingowych. Specjaliści branży finansowej zapewniają controlling, raportowanie, wsparcie sprzedaży oraz obsługę podatkową.

„Firma ROCKWOOL jest firmą międzynarodową, a tutaj jesteśmy w centrum Europy. Poznań oferuje nie tylko fantastyczną lokalizację, ale przede wszystkim wielu świetnie wykształconych inżynierów i wielu innych specjalistów, których nasze centrum poszukuje” – podkreślił Kim Junge Andersen, wiceprezes ds. finansowych ROCKWOOL i dodał, że w Polsce koncern zatrudnia 2 tys. pracowników, z czego ok. 400 w Poznaniu.

„Zaufanie, które zdobyliśmy przez pięć lat istnienia poznańskiego centrum, zaowocowało tym, że plany rozwojowe RGBS dotyczą obszarów związanych z zakupami i przetargami, czyli nasi pracownicy będą poszukiwać między innymi dostawców strategicznych materiałów, z których powstają nasze produkty. To jest rozwój, który wspomaga rozkwit całego biznesu ROCKWOOL-a” – zaznaczyła Ewelina Płocieniczak.

Zdaniem Pauli Szymańskiej, menedżera HR w RGBS, o sukcesie poznańskiego centrum zadecydowały wysokie kompetencje polskich pracowników, wykształcenie oraz znajomość języków obcych.

„Skarbem organizacji są ludzie, ROCKWOOL jest bardzo świadomym pracodawcą. Działamy w 39 krajach, tak więc mamy do czynienia również z bardzo egzotycznymi językami, a Polska od lat przoduje w ilości języków na rynku pracy” – podkreśliła i dodała, że od 2016 r. w RGBS miało miejsce ponad 200 promocji, a firma nieustannie poszukuje talentów.

Nowa siedziba RGBS przy poznańskim Nowym Rynku odzwierciedla filozofię Grupy ROCKWOOL, wedle której budynki mają wpływ na zdrowie, samopoczucie i produktywność. Jest miejscem, na którego ostateczny kształt mieli wpływ pracownicy – decydując m.in o przeznaczeniu i wzornictwie poszczególnych pomieszczeń.

Grupa ROCKWOOL jest światowym liderem w produkcji wełny mineralnej do izolacji budynków, dostawcą rozwiązań poprawiających akustykę czy bezpieczeństwo pożarowe, a także mineralnych podłoży do upraw rolniczych. Koncern konsekwentnie realizuje strategię zrównoważonego rozwoju, opartą na dekarbonizacji, gospodarce obiegu zamkniętego i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań – jak panele powstałe z połączenia materiału skalnego z roślinnym.

„Nasi klienci nie chcą tylko kupować produktów, oni chcą kupować produkty, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko. ROCKWOOL przykłada wielką wagę do recyklingu, oszczędności wody i redukcji emisji CO2, inwestuje nie tylko w nowe fabryki, ale też w przebudowę istniejących tak, aby spełniały restrykcyjne normy ekologiczne. Dlatego RGBS to niewątpliwie dobre miejsce pracy dla miłośników zielonych technologii” – stwierdziła Ewelina Płocieniczak.

Źródło informacji: PAP MediaRoom