niedziela, 14 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Praca w farmacji – czy to coś dla Ciebie?

Branża farmaceutyczna oferuje wiele różnych miejsc pracy, a także różnorodne ścieżki kariery. W zależności od wykształcenia i doświadczenia możesz być farmaceutą, technikiem, magazynierem, sprzedawcą lub kierownikiem apteki. Przekonaj się, dlaczego warto podjąć pracę w tym sektorze.

W Polsce branża farmaceutyczna charakteryzuje się rozwijającym i szybko rosnącym setorem, pozytywnie wpływając na rynek pracy. Kusi kandydatów wysokimi zarobkami i stabilnym zatrudnieniem. Na przełomie roku 2021/2022 zauważano spory wzrost wynagrodzeń – aż o około 15-20% w porównaniu do poprzednich 2 lat. W Polsce rośnie liczba aptek, a co za tym idzie hurtowni farmaceutycznych, dlatego ciągle tworzą się nowe miejsca pracy. Wiele firm farmaceutycznych inwestuje w Polsce, zwiększając zatrudnienie w tej branży.

Najlepsze miejsca pracy w Polsce dla osób pracujących w branży farmaceutycznej

Warto zwrócić uwagę na Poznań, w którym działa wiele renomowanych uczelni medycznych i firm farmaceutycznych, takich jak Biofarm, Polpharma, Novartis czy Pfizer. W mieście istnieją duże możliwości dla rozwoju kariery w tej branży, niezależnie od tego, czy jest to praca na produkcji w Poznaniu, czy stanowisko aptekarza.

Szukaj pracy także w stolicy, w której znajduje się wiele dużych i znanych firm farmaceutycznych, takich jak Polpharma czy Sanofi. Warszawa oferuje również dostęp do wykwalifikowanych kadr medycznych, a Uniwersytet Warszawski ma bardzo dobry wydział farmaceutyczny.

Wrocław to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce, które stało się ważnym ośrodkiem dla branży farmaceutycznej. We Wrocławiu swoją działalność prowadzą GlaxoSmithKline i Celon Pharma, a w regionie znajdują się znane ośrodki badawcze i rozwojowe.

Nie można pominąć też Krakowa, który ma dobrze rozwinięty sektor farmaceutyczny, z takimi firmami na czele jak Adamed czy Selvita oraz renomowanymi uczelniami medycznymi. Wiele możliwości dla rozwoju kariery w branży oferuje także Łódź. To miasto w ostatnich latach stało się ważnym ośrodkiem farmaceutyki, w którym działa wiele firm z tej branży takich jak Polpharma Biologics czy Adamed.

Dlaczego warto pracować w branży farmaceutycznej?

Praca w branży farmaceutycznej ma wiele zalet i korzyści, które przyciągają do niej sporo pracowników. Oferuje przede wszystkim:

  • stabilność zatrudnienia – praca jest stosunkowo odporna na kryzysy gospodarcze, co oznacza, że ​​zatrudnienie w niej jest pewne,
  • rozwój kariery – branża farmaceutyczna gwarantuje wiele możliwości rozwoju, wliczając w to liczne szkolenia, kursy i programy,
  • wynagrodzenie – praca w tym sektorze notuje wysoki poziom zarobków, a także oferuje dodatkowe korzyści, takie jak prywatna opieka zdrowotna i ubezpieczenie na życie.