środa, 17 kwietniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Prace wysokościowe w mieście. Alpinizm przemysłowy jako kluczowa dziedzina w konserwacji i renowacji budynków

Przeszklenia w biurowcach, ornamenty na kamienicach, kolorowe elewacje. Niezależnie od tego, z jakim typem architektury mamy do czynienia – czy z tym całkiem współczesnym, czy też sprzed kilkudziesięciu lat – pewne jest to, że tylko zadbane budynki prezentować się będą spektakularnie. Brudne szyby, rdza, odpadający tynk… to nie tylko przykry widok, ale i często (szczególnie w ostatnim przypadku) potencjalne zagrożenie. Jednak rozwiązywanie tego typu problemów warto powierzyć specjalistom, takim jak alpiniści przemysłowi.

Alpinistyczne mycie okien i szklanych elewacji

Połyskujące w świetle słonecznym, oszklone biurowce są niezwykłą wizytówką nowoczesnych miast i współczesnej architektury, oczywiście pod warunkiem, że wizytówki tej nie przykrywa warstwa kurzu i brudu, o który nietrudno — szczególnie w dużych aglomeracjach miejskich.

Niestety mycie szyb na dużych wysokościach, nie jest łatwym zadaniem, a dla osoby bez odpowiedniego sprzętu i szkolenia może okazać się wręcz niebezpieczne. Dlatego do tego typu zadań należy zatrudnić profesjonalną firmę świadczącą usługi wysokościowe obejmujące mycie okien i szklanych elewacji.

Ze względu na trudny dostęp do mycia szyb najczęściej wykorzystywane są profesjonalne prace alpinistyczne, przy których wykorzystywane są metody liniowe z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, jak uprzęże, liny czy karabinki. Aby wyeliminować ryzyko powstawania zacieków (lub smug) do mycia stosowana jest woda niezawierająca minerałów oraz soli, a także specjalistyczne preparaty zapobiegające późniejszemu osadzaniu się nieczystości.

Profesjonalne remonty elewacji

Świadczone przez profesjonalne firmy, takie jak https://alpinizmprzemyslowy.pl/uslugi-wysokosciowe-oferta/prace wysokościowe, to także różnego rodzaju naprawy elewacji, jak np. uzupełnianie ubytków, tynkowanie ścian czy malowanie powierzchni zewnętrznych budynków.

Są to niezwykle istotne prace, nie tylko ze względów estetycznych, ale także z uwagi na bezpieczeństwo. Odpadające od powierzchni ścian fragmenty tynku mogą stanowić poważne zagrożenie nie tylko dla mieszkańców budynku, ale i przypadkowych przechodniów. Dlatego w takim przypadku, zanim rozpoczną się jakiekolwiek prace, profesjonalny zespół fachowców w pierwszej kolejności dokona rzetelnej oceny stanu elewacji i określi rodzaj prac, które powinny być wykonane.

Warto jeszcze wspomnieć, że przeprowadzanie prac takich jak malowanie elewacji metodą alpinistyczną pozwala na dużo szybsze i bardziej efektywne odświeżenie budynku, bez konieczności rozstawiania ciężkich i topornych rusztowań.

Mycie zamiast malowania? Czemu nie!

Pył, kurz, grzyb, pleśń — osadzanie się różnego rodzaju zanieczyszczeń na zewnętrznych ścianach budynków, to zupełnie naturalna kolej rzeczy. Chociaż czasami wydaje się, że jedynym ratunkiem dla elewacji jest jej odmalowanie, może okazać się, że pod warstwą brudu kryje się fasada w doskonałej kondycji.

Zamiast więc wydawać pieniądze na skomplikowane remonty, lepiej jest zatrudnić firmę świadczącą różnego rodzaju usługi wysokościowe (w tym oczywiście mycie elewacji) do „odkurzenia” budynku. Metody mycia elewacji są różne, a wybór konkretnej zależy głównie od rodzaju materiałów, z którego została wykonana, oraz obecności elementów dekoracyjnych, jak np. delikatne ornamenty.