niedziela, 10 grudniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Pralka przemysłowa – jak wybrać najlepszą

Pralki przemysłowe są podstawowym elementem wyposażenia każdej pralni wodnej. Spotkamy je jednak również w wielu innych miejscach, takich jak ośrodki wypoczynkowe, sanatoria czy szpitale. To właśnie w tych miejscach najbardziej liczy się nie tylko niezawodność sprzętu, ale przede wszystkim możliwość wyprania sporej ilości brudnych rzeczy jednocześnie, czego niestety nie zapewniają zwykłe pralki znajdujące się w prywatnych domach. Decydując się na zakup pralki przemysłowej warto zwrócić uwagę na funkcje dodatkowe, dzięki którym jej użytkowanie będzie łatwiejsze a sam proces prania przebiegnie sprawnie.

Pralki przemysłowe – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Podstawowym kryterium, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę, jest wielkość bębna oraz maksymalna wielkość załadunku. Dzięki licznym modelom dostępnym na rynku, możemy optymalnie dopasować wielkość pralki do potrzeb konkretnego miejsca. Jest to możliwe również dzięki różnym opcjom dotyczącym długości cyklu prania oraz wariantom poboru mocy. Warto zatem wcześniej przejrzeć oferty sklepów takich jak gastroprodukt.pl i zorientować się, jaka pralka przemysłowa będzie dla nas najlepsza,

Pralka przemysłowa powinna być wykonana z najwyższej jakości materiałów. Jest to istotne przede wszystkim ze względu na fakt, iż będzie ona prawdopodobnie bardzo mocno eksploatowana, co w przypadku słabej jakości może okazać się przyczyną licznych usterek i awarii. Można zatem stwierdzić, że na tego rodzaju urządzeniach nie ma sensu oszczędzać, gdyż jest to inwestycja na kilka lub nawet kilkanaście najbliższych lat.

Pralka przemysłowa – jaki model będzie najlepszy?

Na to pytanie odpowiedź może być tylko jedna – wszystko zależy od wielkości oraz rodzaju przedsiębiorstwa. Najnowocześniejsze modele są w stanie zmaksymalizować ilość prań przy jednoczesnym oszczędzaniu energii elektrycznej oraz poboru wody. Takie pralki przemysłowe są zatem najlepszym wyposażeniem dla sporych hoteli oraz pensjonatów, gdzie rotacja gości jest bardzo duża a czas ma ogromne znaczenie.

W przypadku szpitali czy domów opieki i sanatoriów, najlepiej sprawdzą się modele pralek, w których istnieje możliwość skutecznej dezynfekcji. Jest to istotne zwłaszcza jeśli chodzi o kitle oraz pościel. W takich przypadkach powinniśmy również zwrócić uwagę na pojemność urządzenia – czym większa, tym sprawniej przebiegnie cały proces wymiany odzieży roboczej na czystą. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Pralki przemysłowe powinny nie tylko pomagać w walce z brudem, ale również chronić materiały przed zniszczeniem. Jest to szczególnie istotne w takich miejscach jak hotele czy restauracje. To właśnie tam liczy się estetyka, która z kolei wpływa na jakość pobytu gości. Kupując tego rodzaju sprzęt warto zatem zwrócić uwagę, czy ma on funkcję prania tkanin delikatnych oraz inne przydatne w tym aspekcie opcje. Na bezpieczeństwo materiału wpływa również prędkość wirowania, dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakup pralki, która posiada opcję ustawiania tego parametru, co niewątpliwie podniesie komfort jej użytkowania, ale również pozwoli na bezpieczne odświeżanie nawet najdelikatniejszych tkanin.

Pralka przemysłowa to urządzenie, które niewątpliwie ułatwia funkcjonowanie w branży hotelarskiej czy gastronomicznej. Aby jednak w pełni spełniała swoje zadanie, powinniśmy ją dobrać optymalnie do potrzeb naszej firmy. Zbyt mała lub zbyt duża pojemność czy zbyt wysoki pobór energii elektrycznej może skutecznie uprzykrzyć życie i sprawić, że koszty prowadzenia biznesu będą większe. Warto zatem wcześniej przemyśleć zakup i zapoznać się z ofertą doświadczonego producenta.