poniedziałek, 22 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Prestashop integracja z Allegro – na czym polega i co zmienia?

Branże handlowe stale się rozwiają. To co było dobrą strategią i rozwiązaniem rok temu, dzisiaj może już nie działać w pełni możliwości. Rozwój e-commerce stworzył popyt na narzędzia ułatwiające przedsiębiorcom prace takie jak zarządzanie zamówieniami, kontakt z klientem i posiadanie informacji o biężących stanach magazynowych w jednym miejscu. Jednym z systemów jest Prestashop, który zintegrowany z Allegro pozwala na płynną pracę i zaoszczędzenie czasu.

Na czym polega integracja Prestashop z Allegro?

Integracja Prestashop z Allegro polega na wgraniu bieżących danych do systemu zarządzania sprzedażą. Brzmi ogólnie i dla niektórych może się wydawać to skomplikowane, ale takie nie jest! Prestashop to rozwiązanie, które już od wielu lat jest na naszym rynku. Swoją wysoką pozycję i dobre opinie zawdzięcza wydajności, funkcjonalności i silnie rozbudowanej społeczności. W internecie możemy znaleźć też profesjonalną pomoc we wdrożeniu takiej integracji – dowiedz się więcej na implemo.pl. Dzięki Prestashop zaoszczędzimy bardzo dużo czasu, który moglibyśmy poświęcić na prace związane z naszym portalem e-commerce. W tej branży to bardzo cenne! Nadwyżkę czasu możemy wtedy wykorzystać na promowanie naszego sklepu.

Co zmienia integracja Prestashop z Allegro?

Po integracji Prestashop z Allegro możemy pozwolić sobie na prostą edycję produktów z jednego miejsca, co wpływa na wydajność naszej pracy. Wszystko przez intuicyjny i funkcjonalny panel do zarządzania sklepem, który odmieni waszą pracę na dobre. Prestashop to otwarty skrypt, co pozwala na dodawanie niestardandowych funkcji za pomocą modułów. Wszystko zapewnia ciąle rozszerzająca się społeczność tego rozwiązania. Poza tym cały system jest przyjazny naszym pierwszym działaniom SEO, które wpłyną na widoczność w wyszukiwarce i mogą wypozycjonować Twój sklep w TOP10!

Nowe rozwiązania to też nowe wyzwania, które na początku mogą sprawić trudność, ale użytkownicy bardzo miło wspominają początki. Prestashop pozwala na szybkie poruszanie się po systemie ze względu na swoją intuicyjność. Nie powinniśmy, więc zastanawiać się za długo nad integracją. Duża społeczność codziennie odpowiada sobie na wszelkie zadane pytania, oraz postawione problemy przez innych użytkowników Prestashop.

Kiedy powinniśmy postawić na integrację Prestashop z Allegro?

Prestashop nie ma progu wejściowego, ponieważ sprzyja ona każdemu sprzedawcy. Ze skryptu korzystają duże jak i małe firmy, które dopiero rozpoczynają przygodę w e-commerce. Nie powinniśmy zwlekać z ulepszaniem naszego serwisu i ciągłym jego rozwojem. Inegracja Prestashop z Allegro, to rozwiązanie, które stosowane od samego początku zacznie szybko przynosić korzyści w postaci pełnej kontroli nad sprzedażą i zaoszczędzonym czasem w kilka miesięcy. Nie oznacza to jednak, że Prestashop zrobi wszystko za nas. To narzędzie, które wyłącznie usprawni naszą pracę i ułatwi wiele pobocznych zadań, które teraz mogą zabierać nam zbyt dużo czasu.

Główne zalety Prestashop

  • Wydajność w działaniu
  • Wsparcie wielojęzyczności
  • Intuicyjny panel do zarządzania sklepem
  • Stale rozwijane oprogramowanie
  • Możliwość dodawania funkcjonalnych modułów
  • Możliwość tworzenia kont z różnymi uprawnieniami
  • Otwarty skrypt stale tworzony przez społeczność

Jak widać integracja Prestashop z Allegro może przynieść same korzyści. Zalecamy jednak zapoznać się z tematem i korzystaniem z usług firm, które pomagają wdrażać takie rozwiązania. Prestashop, to usprawnienie dla działania naszego biznesu e-commerce. Jak wcześniej pisaliśmy – działanie Prestashop można odczuć już w pierwszych miesiącach jak i tygodniach pracy. Jeżeli wcześniej nie mieliśmy do czynienia z takim narzędziem, to jest to świetny wybór. Prestashop to intuicyjny skrypt, który pozwala na wiele modyfikacji i dostosowywania wszystkiego pod nasz sklep internetowy. Szczerze zachęcamy przedsiębiorców do pracy na takich systemach, co znacznie usprawni działanie ich firmy i wpłynie na wzrost sprzedaży. Jednocześnie pozwalając na stałe monitorowanie wszystkich bieżących akcji w jednym miejscu.