piątek, 24 majaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Producent folii i opakowań foliowych GRALA

Od 1995 roku i pierwszego pomysłu na rozwój firmy, GRALA sukcesywnie powiększa swój asortyment produktów foliowych, elastycznie dostosowując się do potrzeb rynkowych i zmieniających się trendów. Obecnie oferta obejmuje szeroką gamę folii, worków foliowych (z zamknięciem lub bez), toreb i reklamówek, arkuszy foliowych i wiele innych. Zgodnie z wymogami ekologicznymi, GRALA rozszerzyła swoją ofertę, o torby papierowe i produkty biodegradowalne.

O folii wiemy wszystko… lub prawie wszystko

Wysoka jakość produktów wymaga znajomości materii oraz umiejętnego wykorzystania dostępnej wiedzy i  materiałów. Wśród tych ostatnich są między innymi polietylen LDPE, polietylen HDPE i regranulat.

  • Polietylen LDPE – polietylen o niskiej gęstości, używany głównie do produkcji grubszej, wytrzymałej, przejrzystej folii. W ofercie firmy, wśród artykułów z tworzywa LDPE, są: folie, rękawy foliowe, reklamówki do przenoszenia żywności i inne produkty.
  • Polietylen HDPE – polietylen o wysokiej gęstości, pozwalający na wyprodukowanie cieńszej folii, o nieco słabszych parametrach wytrzymałościowych w stosunku do polietylenu LDPE i o dobrej przejrzystości. Wytrzymałość folii HDPE można jednak znacznie zwiększyć, stosując więcej warstw zabezpieczających. W ofercie firmy dostępne są tunele foliowe, półrękawy i taśmy wykonane na bazie polietylenu HDPE.
  • Regranulat – zastosowanie tworzyw sztucznych poddanych recyklingowi wymaga wiedzy i doświadczenia. W GRALA, w procesie regranulacji, przy użyciu najnowszych technologii, utrzymywane są wysokie standardy produkcji, spełniające oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Zastosowanie regranulatu w przemyśle jest dość szerokie. Firma w swojej ofercie posiada wysokiej jakości rękawy, worki i arkusze foliowe, worki na śmieci, wkłady do big bagów i wiele innych. Duża cześć asortymentu dostępna jest w różnych wymiarach i kolorach.

Sprawdź możliwości, jakie daje zastosowanie regranulatu  – https://sklep.grala.com.pl/blog/24_regranulat-co-to-jest-jak-powstaje

Jesteśmy eko

Konieczność zmniejszenia ilości używanego w codziennym życiu plastiku zachęciła firmę do poszukiwania ekologicznej alternatywy dla dotychczasowej oferty. Jeden z najnowszych produktów GRALA – reklamówki biodegradowalne – powstał już z użyciem przyjaznego środowisku tworzywa d2w.

Reklamówki biodegradowalne

Dzięki zastosowaniu odpowiedniego tworzywa podlegającego oksy-biodegradacji, siatki po pewnym czasie rozkładają się na wodę, dwutlenek węgla, biomasę i niewielką ilość pierwiastków śladowych. Co więcej, w procesie rozkładu nie wydziela się metan, a produkt nie pozostawia żadnych szczątków. Wszystkie artykuły zawierające dodatek d2w mogą być kompostowane, spalane, składowane czy poddawane recyklingowi jeszcze przed całkowitym rozpadem – bez szkody dla środowiska.

Rękawy foliowe z recyklingu

W ekologiczny trend wpisuje się również użycie tworzyw sztucznych z recyklingu. Podlegają one rozdrobnieniu, myciu, suszeniu i produkcji tak zwanego regranulatu będącego półproduktem do dalszego wykorzystania. Jakość produktu końcowego w tym przypadku zależy od zachowania staranności – począwszy od selekcji odpadów z tworzyw sztucznych, poprzez ich dokładne mycie i czyszczenie, na wykorzystaniu nowoczesnych linii produkcyjnych kończąc. GRALA oferuje rękawy, półrękawy i taśmy foliowe o podobnej wytrzymałości do produktów z czystego tworzywa.

Ekologiczne opakowania papierowe

Doświadczenie w produkcji, między innymi opakowań do żywności, zaowocowało wiedzą, że nie każdy produkt spożywczy jednakowo dobrze przechowuje się w opakowaniu z tworzywa. W okresie pandemii rosnąca popularność posiłków z dowozem sprawiła, że warto było poszukać rozwiązań sprzyjających zabezpieczaniu i transportowaniu żywności. Torby papierowe okazały się doskonałą alternatywą do pakowania posiłków. Firma posiada w swojej ofercie torebki w różnych rozmiarach, zapewniające szybkie, proste i funkcjonalne opakowanie z wygodnym uchwytem, dla posiłków na wynos.

Dbamy o naszych klientów

Firma stara się spełnić oczekiwania wszystkich klientów. Chętnie podejmuje długoterminową współpracę w zakresie hurtowej produkcji, ale również indywidualne, jednorazowe zlecenia. Jako producent, GRALA ma duże możliwości dostosowania produktu do potrzeb klienta (możliwość zabarwienia folii na dowolny kolor, wykonania okolicznościowego nadruku fleksograficznego, zrobienia perforacji etc.).

Niestraszne nam zamówienia niestandardowe

Masz nietypowe zamówienie? GRALA ma duże możliwości w zakresie realizacji niestandardowych życzeń klientów. W pełni zautomatyzowany system produkcji i doskonały park maszynowy umożliwiają realizację zleceń nietypowych (opakowania niestandardowych rozmiarów, kształtów etc.) w jak najkrótszym terminie.

Wszystko z folii w jednym miejscu – zapraszamy na zakupy online

Obecna sytuacja, związana z koniecznością zachowania dystansu i ograniczeniami w handlu, znacznie zintensyfikowała od lat rosnącą popularność zakupów online. Na stronach GRALA można znaleźć dokładnie opisane produkty, których zakup w 95% zostanie zrealizowany w ciągu 24 h, a wszystkie zamówienia przekraczające kwotę 500 zł, zostaną wysłane na koszt firmy. Zapraszamy!