środa, 17 kwietniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Profesjonalne obuwie robocze do pracy. Gdzie kupić?

Potrzeba posiadania w pracy butów bhp spędza Ci sen z powiek? Myślisz, że obuwie robocze musi być niewygodne i nie da się spędzić kilkunastu godzin na nogach bez bólu i mokrych stóp? Czas, abyś poznał markowe buty robocze. Jeżeli dobrze dobierzesz je, do siebie i swojej pracy, może okazać się, że są równie wygodne jak zwykłe buty sportowe. Przy spędzaniu w obuwiu od 8 do nawet 12 godzin nie warto oszczędzać na swoim zdrowiu i komforcie. Dobrze dobrane buty mogą sprawić, że Twoje stopy Ci podziękują.

Jak wybrać buty do pracy?

Pierwsza podstawowa zasada brzmi: nie ma uniwersalnych butów roboczych. Przy wyborze obuwia do pracy musisz wziąć pod uwagę porę roku i czynniki, z jakimi masz do czynienia w pracy. Często też firmowe zasady bhp wyznaczają jakiej klasy obuwie robocze masz kupić. Dlatego na początku musisz, zwracając uwagę na bezpieczeństwo, zastanowić się nad klasą swojego obuwia. Gdy zdecydujesz czy szukasz butów S1, S2 lub S3 możesz przejść do dalszych poszukiwań. Zwróć też dokładnie uwagę na warunki, jakie panują w Twojej pracy. Na przykład jeżeli pracujesz na zewnątrz, nie będziesz w stanie kupić jednej pary obuwia idealnie sprawdzającej się o każdej porze roku. Pracując wewnątrz, łatwiej jest dobrać uniwersalny model, ale tutaj też duże znaczenie ma typ pracy, jaką wykonujesz. Całkiem innego obuwia potrzebuje stolarz, a innego glazurnik. Jeżeli dużo klękasz, lepiej może sprawdzić się cholewka z siatki lub z jednolitej skóry licowej, aby nie pękała w miejscach najbardziej narażonych. Z drugiej strony siatka nie jest odpowiednim wyborem dla stolarza, ale świetne sprawdzi się na magazynie.

Wybierając profesjonalne buty robocze, musisz dobrze zastanowić się nad swoimi wymaganiami. Jeżeli nie jesteś pewien, czego potrzebujesz, najlepiej zwrócić się o pomoc do obsługi sklepu z profesjonalnymi butami bhp. Pamiętaj też, że każda stopa jest inna, więc czasami może okazać się, że musisz przymierzyć kilka par, zanim znajdziesz właściwą.

Czy warto dopłacać za markowe buty robocze?

Dobre jakościowo obuwie robocze wytrzymuje dłużej, ale też wygoda użytkowanie jest nieporównywalna. Dobrze wyprofilowana podeszwa z odpowiednią amortyzacją sprawia, że komfort stóp nawet podczas wielogodzinnej pracy podnosi się znacząco. Dobra podeszwa nie wpływa tylko na wygodę, ale redukuje także drgania, co w efekcie chroni też Twoje kolana. To może wydawać się nieistotny szczegół, ale pamiętaj, że spędzasz na nogach dziesiątki godzin tygodniowo. W skali lat to ma wielki wpływ na Twoje zdrowie. Profesjonalne buty robocze są wykonane z lepszej jakości materiałów i często zapewniają lepszą wentylację stóp. Są też projektowane z dbałością o każdy detal przez najlepszych projektantów obuwia. Jeżeli zależy Ci na dobrze wyglądającym wygodnym obuwiu, wyprodukowanym z wykorzystaniem wszystkich najnowszych technologii to wybór jest jeden. Łatwiej wśród butów roboczych znaleźć modele dopasowane do niestandardowych wymagań. Znajdziesz modele na wąskie stopy, szerokie, dla osób z wysokim podbiciem, oferta jest bardzo szeroka i każdy znajdzie coś dla siebie.

W przeważającej większości przypadków klienci, którzy raz zaufali butom z wyższej półki nie wracają już do tańszych odpowiedników. Wielu też twierdzi, że żałują, że tak późno się zdecydowali. Dlatego jeżeli nigdy nie posiadałeś markowych butów roboczych, nie warto zwlekać.

Jak dbać o obuwie robocze?

Nawet najlepszej jakości markowe buty bez odpowiedniej pielęgnacji nie wytrzymają długo. Podstawą jest stosowanie odpowiednich, dobranych do materiałów, produktów do pielęgnacji i czyszczenia obuwia. Najlepiej od razu po zakupie zaimpregnować produkt, a potem czynność tę powtarzać według zaleceń producenta. Ważne jest też częste czyszczenie obuwia. Szczególnie jeżeli pracujesz w miejscu, gdzie buty są narażona na duży brud np. przy pracach wykończeniowych. Postaraj się chociaż raz w tygodniu usunąć z nich cały pył, kurz i zabrudzenia. Większość producentów nie zaleca prania obuwia roboczego. Sprawdź to zanim wrzucisz je do pralki, ponieważ możesz stracić gwarancję. Jeżeli masz problem z potliwością stóp, możesz codziennie po powrocie z pracy wkładać do butów np. saszetki wyciągające wilgoć. Pamiętaj też o używaniu wkładek perforowanych, aby wilgoć miała jak odparowywać i używaniu dobrych jakościowo skarpetek.

Gdzie najlepiej kupić profesjonalne buty robocze?

Szukanie butów na własną rękę może okazać się frustrujące. W internecie jest mnóstwo producentów i opcji cenowych, i ciężko zdecydować co dobrze się sprawdzi w danej pracy. Najlepiej zaufać specjalistom i udać się do sklepu z profesjonalną odzieżą i obuwiem roboczym, który ma zróżnicowaną ofertę. Jeżeli jednak w Twojej okolicy nie ma takiego sklepu, możesz je też łatwo i wygodnie kupić online. 

Jeżeli nie masz pewności, jaki model najlepiej sprawdzi się w Twojej pracy, skontaktuj się z obsługą klienta danego sklepu. W takim miejscu z wykwalifikowaną obsługa na pewno dostaniesz odpowiedź na wszystkie swoje pytania i buty zostaną dobrane specjalnie pod Twoje wymagania. Jeżeli chcesz kupić sprawdzone markowe buty robocze zajrzyj na https://natare.pl/157-buty-robocze.