poniedziałek, 22 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Profile PVC do drzwi wejściowych – co warto o nich wiedzieć?

Remont domu albo mieszkania to prawdziwe wyzwanie. Chodzi nie tylko o to, że trudno jest znaleźć ekipę, która wykona swoją pracę w terminie i z dbałością o szczegóły, lecz także o to, że trzeba podjąć wiele decyzji w krótkim czasie. A mnogość różnorodnych rozwiązań i materiałów dostępnych na rynku może przyprawić o zawrót głowy, zwłaszcza wtedy, gdy nie wiadomo, na co zwracać uwagę. Podpowiadamy, jak wybrać profile PVC do drzwi wejściowych.

Zakup materiałów budowlanych i wykończeniowych wymaga od klienta zarówno świadomości własnych potrzeb, jak i rozwiązań dostępnych na rynku. Jeśli nie będzie wiedział, że może wybrać kabinę prysznicową bez brodzika, zmywalną farbę do ścian albo kolorowe profile PVC do okien, nawet nie zacznie ich szukać. Skupi się na tym, co jest mu znane. To dotyczy wszystkich elementów, które trzeba kupić lub zamówić – także drzwi wejściowych.

Czym charakteryzują się profile PVC do drzwi i które parametry profili są szczególnie istotne?

Izolacja termiczna profili PVC

Podstawowy parametr to izolacja termiczna. Coraz częściej producent profili PVC do drzwi zwraca uwagę na to, żeby miały jak najwyższą izolację termiczną, a co za tym idzie, żeby przyczyniały się do utrzymania stałej temperatury wewnątrz nie tylko zimą, lecz także latem.

Jest to możliwe dzięki kilkukomorowej budowie oraz zastosowaniu progu izolującego. Takie połączenie pozwala spełnić wymogi estetyczne i cieplne.

Izolacja akustyczna drzwi wejściowych

Przed czym poza ubytkiem ciepła lub jego napływem powinny chronić drzwi wejściowe? To zależy, czy będą zamontowane w mieszkaniu, czy w domu.

W pierwszym przypadku, najlepiej, żeby maksymalnie redukowały dźwięki z zewnątrz. Jeśli drzwi nie mają dobrej izolacji akustycznej, stukanie sąsiadów przechodzących po korytarzu z czasem stać się uciążliwe.

W przypadku profili do domu jednorodzinnego kluczowa będzie optymalna ochrona przed deszczem. Producent profili PVC do drzwi powinien zadbać o odpowiednią szczelność w obszarze progowym, żeby wilgoć nie przedostawała się do środka.

Bezpieczeństwo profili drzwiowych

Poza tym istotna jest również możliwość montażu dowolnych elementów zamykających, w tym wysokiej klasy zamków wielopunktowych i jak największego wzmocnienia stalowego. Drzwi wejściowe muszą bowiem gwarantować bezpieczeństwo – zapewniać ochronę przed ewentualnymi włamaniami.

Duża różnorodność wzorów i kolorów

Prawie każdy producent profili PVC do systemów okiennych i drzwiowych ma w swojej ofercie wiele różnorodnych wzorów i kolorów. Drzwi da się zamówić m.in. w wariancie pełnym, z przeszkleniem oraz z ozdobnymi panelami lub naświetlami, z dowolnymi okuciami, otwierane na zewnątrz albo do środka.

Jeśli chodzi o kolory, można wybierać z szerokiej palety oklein jednobarwnych i drewnopodobnych, a nawet zdecydować się na pomalowanie na nietypowy odcień. To ostatnie rozwiązanie jest dostępne np. w firmie Gealan (https://www.gealan.de/pl/). Ten producent profili PVC do okien i drzwi wykorzystuje technologię GEALAN-acrylcolor, żeby uzyskać wyraziste kolory i gładką powierzchnię.