piątek, 1 marcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Przecinarki taśmowe zastosowanie. Komu się przydadzą?

bomar poland

W branży przemysłowej wykorzystuje się wiele różnych maszyn i urządzeń. Do szczególnie popularnych narzędzi należą przecinarki taśmowe, które znajdują szerokie zastosowanie w obróbce metalu oraz innych materiałów. Wyróżnić można piły ręczne, grawitacyjne automatyczne i półautomatyczne, a ich dobór zależy od zakresu oraz potrzeb realizowanych prac. Przecinarki taśmowe cechują się wysoką precyzją cięcia, a także możliwością regulacji wielu parametrów. Do ich zalet należy praktyczność i bezpieczeństwo obsługi, a także stabilność gwarantująca szybką pracę.

Cięcie piłą taśmową

Cięcie piłą taśmową to metoda obróbki, której celem jest nadanie elementowi określonego kształtu oraz wymiaru. Proces ten przebiega szybko i precyzyjnie, dzięki czemu doskonale nadaje się do realizacji zadań wymagających wysokiej jakości wykonania. Piła taśmowa powinna zostać optymalnie dostosowana pod względem kluczowych parametrów. Posuw określa głębokość wejścia zębów w obrabiany materiał – im jest on większy, tym lepsza wydajność cięcia. Parametr ten powinien być dopasowany do właściwości obrabianego materiału. Prędkość dotyczy natomiast szybkości, z jaką ostrze przechodzi przez cięty element – im jest ona większa, tym większy kąt cięcia można uzyskać. Prawidłowe użytkowanie piły taśmowej powala na osiągnięcie bardzo precyzyjnego efektu, co niweluje konieczność dodatkowej obróbki materiału. Metoda ta umożliwia wycinanie nawet najbardziej nieregularnych i skomplikowanych wzorów czy kształtów, dzięki czemu jest bardzo uniwersalna.

Zastosowanie przecinarek taśmowych

Przecinarki taśmowe zastosowanie mają bardzo szerokie. Narzędzia te najczęściej wykorzystywane są do obróbki kształtowników, wałków, rur czy profili stalowych. Piła taśmowa do metalu z powodzeniem poradzi sobie nawet z bardzo grubymi i ciężkimi elementami, za każdym razem zapewniając wysoką precyzję. W warunkach przemysłowych stosuje się przede wszystkim przecinarki automatyczne, które szybko, ekonomicznie i wydajnie realizują wszystkie zadania. Narzędzia te wykorzystywane są w warsztatach, na halach produkcyjnych oraz wszędzie tam, gdzie niezbędne jest przeprowadzenie obróbki materiału poprzez cięcie. Piły taśmowe spotkać można również w zakładach naprawczych, ślusarskich i rzemieślniczych, a także na placach budowy. Ich szerokie zastosowanie wynika z rozbudowanych możliwości cięcia, np. pod dowolnym kątem lub pionowo. Maszyny te cechuje też niezawodność, która ma szczególne znaczenie w przypadku obróbek na większą skalę.

Jakość przecinarek taśmowych

O jakości urządzeń stosowanych w przemyśle decyduje zarówno solidność ich konstrukcji, jak i rodzaj materiałów wykorzystanych do produkcji. Takie warunki spełniają piły taśmowe firmy Bomar, która posiada w swojej ofercie modele zróżnicowane pod względem parametrów oraz możliwości zastosowań.

Na stronie bomar-poland.com.pl dostępne są przecinarki ręczne, grawitacyjne, półautomatyczne i automatyczne. Poszczególne modele odznaczają się precyzją działania, która zapewnia optymalną wydajność pracy. Piły taśmowe Bomar oferują szeroki zakres funkcji podstawowych i dodatkowych, dzięki czemu sprawdzają się w realizacji różnych zadań obróbczych. Do ich zalet należy możliwość obsługi dużych nakładów produkcyjnych w określonych cyklach roboczych, wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne czy prostota programowania i wygoda obsługi. Przecinarki taśmowe Bomar mogą wykonywać cięcie pod różnym kątem oraz w dużym zakresie wymiarowym, co czyni je urządzeniami z powodzeniem sprawdzającymi się w przemyśle.