niedziela, 14 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Regał na książki inspiracje do twojego salonu

Przy zdecydowaniu się na kupno regału, warto najpierw przeszukać internet, w celu poszukiwaniu inspiracji. Możemy dowiedzieć się co jest w modzie, jakie są nowości na rynku. Powinniśmy zdecydować, czego oczekujemy od naszego przyszłego mebla oraz jakiej powinien być wielkości.

Regały mają szerokie zastosowania. Posiadają miejsce do przechowywania różnych przedmiotów, a także są istotne w aranżacji wnętrza. Kolekcja ciekawych książek na przestronnym regale doda uroku i przyciągnie wzrok gości domu. Może także stanowić interesujący element wizualny. Możemy postawić go w dowolnie wybranym miejscu. Sprawdzi się w pobliżu wygodnego fotela lub łóżka w zależności od tego, gdzie znaleźliśmy miejsce spędzania wolnego czasu z książką do czytania. Zarówno salon jak i sypialniabędzie dobrym miejscem na regał.

Jaki regał na książki wybrać?

Warto wziąć pod uwagę jak duża jest nasza kolekcja. Wąski regał na książki pomieści kilka ulubionych lektur, będziemy mieć je na zawsze pod ręką. Możemy wrócić do nich w każdej chwili. Pomimo niewielkich rozmiarów mebla, znajdzie się tu miejsce także na zamykaną półkę lub szuflady. Schowamy do nich nasze dokumenty lub inne ważne rzeczy, które nie koniecznie muszą znajdować się na widoku.

Pokój dziecka – regał

W pokoju regał na książki dla dzieci, będzie budował pozytywne nawyki. Pociecha podczas dorastania obserwuje rodziców i naśladuje ich zachowanie. Poprzez umieszczenie regału w pokoju dziecka, nauczymy je pośrednio dobrych nawyków czytania książek. Dziecko będzie miało swoją własną kolekcję, którą z czasem będzie chciało powiększać. Warto w tym przypadku wybrać mebel który będzie uniwersalny dla dziecka oraz młodzieży.

Zdecyduj się na oryginalność

Możemy wyeksponować wybrane miejsce półkami z naszymi osobistymi rzeczami. Dla urozmaicenia umieśćmy tam poza powieściami także ramki ze zdjęciami, sztuczne kwiaty, a także pamiątki z wakacji i inne ważne dla nas przedmioty. Wyróżnijmy je poprzez nowoczesny regał na książki,  który z pewnością wpasuje się w Twoje wnętrze.
Nie jest konieczne klasyczne ułożenie mebla pod ścianą, postawmy go w taki sposób, by stworzył prowizoryczną ścianę, przegrodę. Wpłynie to na lepsze wygospodarowanie przestrzeni i  na przykład wydzielenie w salonie strefy do relaksu.

Regał na książki narożny

Żeby w pełni wykorzystać potencjał pomieszczenia zastosuj narożny regał na książki. Sprawdzi się on świetnie w mniejszych pomieszczeniach, jak i w większych jako dodatkowe wypełnienie przestrzeni. Do małych pomieszczeń polecamy regał wiszący na książki, do którego potrzebujemy jedynie odrobinę wolnego miejsca na ścianie.

Mini Biblioteka

Na koniec przygotowaliśmy coś dla wielbicieli potężnych kolekcji. Duży regał, powinien mieć wytrzymałe półki, które utrzymają ciężar wielostronicowych egzemplarzy. Przy tak pojemnych regałach, powinniśmy dobrze zorganizować ułożenie książek. Istnieją różne sposoby ułożenia książek. Popularną metodą jest segregacja ich ze względu na gatunki, na kształt, na wysokość i wielkość. Możemy także zdecydować się na estetyczne ułożenie obok siebie książek o podobnej kolorystyce lub ułożyć je od najbardziej lubianych do najmniej.

Jaki Kolor regału do małego pomieszczenia?

Biały regał na książki można umieścić w prawie każdym pomieszczeniu. Kolor wpłynie na pomieszczenie, sprawi je optycznie większe i bardziej przestronne. Pamiętajmy, że biel jest ponadczasowa i uniwersalna.

Gdzie znaleźć regał dla siebie?

Duży wybór różnorodnych regałów znajdziesz w sklepie internetowym mirjan24. Posiadamy najmodniejsze meble w szerokiej kolorystyce. Wyróżnia nas darmowa wysyłka na terenie całej polski! Jesteśmy producentem mebli które oferujemy, dzięki temu możemy zaoferować tak niskie ceny. Sprawdźcie też nasz pozostały asortyment.