niedziela, 14 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Reklama w wyszukiwarce Paid Search – czy warto w nią inwestować?

W dzisiejszych czasach marketing internetowy jest filarem efektywnej kampanii reklamowej. To właśnie Internet jest przestrzenią, w której toczy się życie większości z nas. Przez Internet robimy zakupy, płacimy rachunki, komunikujemy się ze znajomymi i korzystamy z wielu innych dobrodziejstw tego wynalazku. Tym samym jest to doskonałe narzędzie do wypromowania swojej marki. W poniższym artykule wyjaśnimy, dlaczego reklama w wyszukiwarce Google jest tak ważna.

Reklama w wyszukiwarce Google – na czym to polega?

Reklama w wyszukiwarkach to znacząca gałąź marketingu. Przynosi wiele korzyści i jest naprawdę skuteczna, ponieważ wyświetla się użytkownikom, którzy poszukują jakichś informacji w sieci. Taka forma reklamy w wyszukiwarce nosi nazwę Paid Search. Reklamodawca płaci wówczas serwisowi za każde kliknięcie w reklamę, a zatem reklama w wyszukiwarce uchodzi za korzystne rozwiązanie.

Serwisy (Google, Bing) umożliwiają wyświetlanie reklam w sieci wyszukiwania w zamian za wynagrodzenie (jak wspomnieliśmy – płaci się za każde kliknięcie). Jest to reklama w formie tekstowej. Podczas korzystania z wyszukiwarki Google wyświetla się użytkownikom z oznaczeniami: „Ad” lub po prostu „Reklama”.

Dlaczego warto korzystać z reklam w sieci wyszukiwania? Najważniejsze zalety

Za pośrednictwem wyszukiwarki można dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych klientów. Wyszukiwarka internetowa jest pierwszym miejscem, w którym szukamy jakichś informacji, sprawdzamy coś lub chcemy się czegoś dowiedzieć.

Precyzyjne targetowanie

Ponadto reklamy tego typu umożliwiają precyzyjne targetowanie. Dzięki temu można dotrzeć ze swoją ofertą do określonej grupy docelowej, wykorzystując dane o użytkownikach. Bez problemu można opracować kampanię globalną, jak i lokalną. Wystarczy ustawić konkretne lokalizacje, kraje i języki, ale także miasta czy mniejsze miejscowości.

Remarketing

Jest to również świetny sposób na remarketing. Chodzi o to, by wyświetlać reklamy również użytkownikom, którzy już odwiedzali stronę.

Niski próg wejścia i szybkie efekty

Takie reklamy charakteryzują się niskim progiem wejścia i dają szybkie rezultaty. W przypadku reklam tekstowych duże znaczenie mają słowa kluczowe, na które aktywowane są reklamy. Pozwala to dotrzeć do klientów, którzy znajdują się na ostatnim etapie lejka sprzedażowego i są zdecydowani podjąć decyzje zakupowe.

Kontrola treści przekazu

Dużą zaletą jest także kontrola treści przekazu. Pozwala to na idealne dopasowanie treści Google Adwords do ogólnej koncepcji komunikacji marki. To z kolei przekłada się na budowanie świadomości marki i pozytywnego wizerunku firmy.

Analiza efektów

Dla każdego przedsiębiorcy ważna jest również możliwość zweryfikowania efektów kampanii. W przypadku reklam w wyszukiwarkach można przeanalizować liczbę kliknięć, koszt kliknięcia i wpływ reklamy na konwersję.

Jak zatem widać – reklama w wyszukiwarce to efektywny i relatywnie tani element kampanii marketingowej. Warto skorzystać z tej opcji, opracowując strategię marketingową.