niedziela, 14 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Rola NBP w równoważeniu sytuacji finansowej państwa tematem Prasowej Akademii Pieniądza

Rola i znaczenie NBP w równoważeniu sytuacji finansowej państwa – to temat drugiego szkolenia online IV edycji Prasowej Akademii Pieniądza. Materiał jest już dostępny dla zalogowanych uczestników szkolenia.

Jakie są najważniejsze funkcje polskiego banku centralnego, co robi NBP w zakresie stabilizacji finansowej państwa i jak dba o wartość pieniądza, wreszcie jakie narzędzia wykorzystuje bank centralny dla równoważenia skutków pandemii Covid-19 – o tym wszystkim można dowiedzieć się ze szkolenia online przygotowanego przez dr Leszka Mosiejko z SGH.

Materiał wraz z testem sprawdzającym jest już dostępny na platformie e-learningowej https://akademia.pap.pl dla zalogowanych uczestników szkolenia Prasowa Akademia Pieniądza.

„Prasowa Akademia Pieniądza, edycja IV” to bezpłatne szkolenia, których celem jest podniesienie wiedzy ekonomicznej dziennikarzy, blogerów oraz studentów interesujących się zagadnieniami gospodarczymi.

Projekt składa się z części online (pięciu szkoleń z testami) oraz jednodniowego praktycznego warsztatu, które planujemy przeprowadzić dwukrotnie – w maju i we wrześniu w Warszawie.

Uczestnicy, którzy wezmą udział szkoleniu oraz zaliczą komplet testów online dostępnych otrzymają certyfikat potwierdzający ukończenie czwartej edycji Prasowej Akademii Pieniądza. Certyfikat otrzymają także uczestnicy, które zdecydują się wziąć udział w stacjonarnym warsztacie.

Czwarta edycja Prasowej Akademii Pieniądza ruszyła w styczniu i potrwa do końca października 2022 roku.

Program tematyczny projektu:

1. najważniejsze pojęcia ekonomiczne,

2. bank centralny – rola i znaczenie w czasie pandemii,

3. jak bezpiecznie oszczędzać i kupować w dobie cyberzagrożeń,

4. inwestowanie i oszczędzanie a otoczenie gospodarcze,

5. warsztat łowcy gospodarczych fake newsów.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP