poniedziałek, 22 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Samsara otwiera nowe europejskie centrum technologiczne w Warszawie

Rozpoczyna się rekrutacja do centrum technologicznego, które będzie wspierać rozwój innowacji klientów i zdolności w zakresie rozwoju produktu.

Firma Samsara Inc. („Samsara”) (NYSE: IOT), pionier w obszarze Connected Operations Cloud (połączonych operacji opartych na chmurze obliczeniowej), ogłosiła dziś decyzję o otwarciu nowego oddziału w Warszawie w ramach planu inwestycyjnego mającego na celu rozszerzenie międzynarodowego zasięgu firmy.

Dzięki niedawnemu rozszerzeniu działalności Samsary w Europie, która obejmuje teraz centra operacyjne w Wielkiej Brytanii, Francji i Holandii, firma będzie w stanie zapewnić wyjątkowe wsparcie swoim nowym, a także dotychczasowym klientom.

„Odkąd w 2018 r. powstał nasz pierwszy europejski oddział w Londynie, nasza działalność w regionie EMEA nieustannie rozwija się w szybkim tempie ‒ powiedział Philip van der Wilt, wiceprezes i dyrektor generalny Samsary na region EMEA. – Ponieważ Samsara nadal się rozwija i opracowuje nowe rozwiązania, rozszerzamy nasz globalny zespół technologiczny poprzez ustanowienie oddziału w stolicy Polski, gdzie niektóre z największych talentów inżynieryjnych na świecie pomogą nam przekształcić przyszłość operacji fizycznych”.

Oczekuje się, że oddział w Warszawie znacznie się rozwinie do końca 2022 r., kierowany przez zespół inżynieryjny skoncentrowany na telematyce floty, która stała się siłą napędową imponującego wzrostu firmy. W zaledwie siedem lat Samsara wypracowała roczny powtarzalny przychód na poziomie 660 mln USD, stając się jedną z firm dostarczających oprogramowanie w formie usługi (ang. software as a service; SaaS), które najszybciej osiągnęły ten kamień milowy. Samsara odnotowała również 64% wzrost przychodów w skali rok do roku, a liczba jej globalnych klientów na koniec poprzedniego roku finansowego wyniosła ponad 15 tys.

Inżynierowie w Polsce będą pracować nad szerokim zakresem technologii obejmujących wiele funkcji w ramach telematyki, w tym Golang, GraphQL, panelu React web dashboards, ReactNative dla aplikacji Samsara Driver Mobile, IoT i uczenie maszynowe (ML).

„Utworzenie polskiego centrum technologicznego jest następstwem szybkiego postępu, jaki notuje Samsara ‒ powiedział Rick Carragher, wiceprezes ds. inżynierii w firmie Samsara. – Postanowiliśmy otworzyć nasze kolejne centrum inżynieryjne właśnie w Warszawie ze względu na światowej klasy programy informatyczne oraz fakt, że Polska nieustannie plasuje się na szczycie pod względem dostępności wybitnych talentów technologicznych”.

„Kultura inżynierska firmy Samsara zakłada, że nowe zespoły będą budowane w oparciu o podejście ukierunkowane na sukcesie klienta, w połączeniu z inżynierską swobodą w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań trudnych problemów. Nasz nowy zespół będzie ściśle współpracował z klientami z całego świata, aby zapewnić bezprecedensowy poziom widoczności połączonych operacji w czasie rzeczywistym” ‒ powiedział Carragher.

Samsara rozpoczęła już rozmowy z kandydatami w ramach holistycznego podejścia do poszukiwania talentów, które opiera się na zasadniczych umiejętnościach z zakresu inżynierii komputerowej w połączeniu z wyraźnym ukierunkowaniem na rozwiązywanie problemów.

Źródło: Samsara