poniedziałek, 22 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Shopify Plus – czym jest i czy warto?

Shopify Plus, czyli rozszerzona wersja platformy Shopify, cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Co warto o niej wiedzieć? Sprawdź!

Czym jest Shopify Plus?

Shopify to platforma ecommerce przeznaczona dla sklepów internetowych. Wśród sprzedawców osiągających wysokie obroty dużą popularnością cieszy się jej rozszerzona wersja – Shopify Plus. Pakiet ten charakteryzuje się wyższą ceną, ale jednocześnie oferuje wiele przydatnych dodatkowych funkcjonalności.

Shopify Plus – dla kogo?

Shopify Plus to rozwiązanie przeznaczone głównie dla dużych przedsiębiorstw z branży ecommerce, które charakteryzują się dobrze rozwiniętą sprzedażą i wysokim potencjałem wzrostu. Pakiet oferuje zaawansowane narzędzia i funkcje, które można dostosować pod kątem indywidualnych potrzeb każdego biznesu. To doskonała opcja dla tych, którzy potrzebują więcej niż standardowa platforma e-commerce.

Jakie możliwości są dostępne na platformie Shopify Plus?

Shopify Plus to narzędzie stworzone dla firm, które osiągają duże sukcesy w branży e-comerce. Jakie korzyści możemy zyskać, wybierając platformę Shopify Plus? Poniżej przedstawimy kilka ciekawych możliwości, jakie oferuje ten pakiet.

Shopify flow

Shopify flow to opcja, która polega na tworzeniu zależności pomiędzy działaniami podejmowanymi przez klientów na stronie sklepu i automatycznymi akcjami. Dzięki tej funkcji możliwe jest np. automatyczne wysyłanie kodów rabatowych do klientów czy przekazanie do firmy kurierskiej informacji o pojawieniu się zamówienia, które będzie obsługiwane.

Shopify scripts 

Shopify scripts to fragmenty kodu, które pozwalają na tworzenie dodatkowych funkcjonalności na etapie checkoutu. Mowa tutaj np. o edycji płatności, dodawaniu kodów rabatowych czy skryptów śledzących.

Transporter

Jest to aplikacja przeznaczona dla firm, które zmieniają silnik sprzedażowy sklepu i zaczynają migrację na Shopify Plus. Dzięki użyciu Transportera proces ten staje się zdecydowanie łatwiejszy.

Launchpad

Ta aplikacja jest dostępna wyłącznie w planie Shopify Plus. Pozwala planować, tworzyć i koordynować akcje promocyjne w sklepie. Można tutaj zaliczyć m.in. zmiany banerów czy aktywację POP-UP.

Podsumowanie

Shopify Plus to rozwiązanie dedykowane przedsiębiorcom odnoszącym duże sukcesy w handlu elektronicznym. Pakiet oferuje szereg zaawansowanych funkcji, do których możemy zaliczyć m.in. Shopify flow, Shopify scripts, Transporter czy Launchpad. Elastyczność platformy w wersji Plus sprawia, że każdy może wybrać narzędzia idealnie dopasowane do potrzeb własnego biznesu.