czwartek, 25 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Sprawne urządzenia biurowe – jak o nie dbać, aby długo nam służyły?

Wiele biur korzysta na co dzień z drukarek, ploterów czy też kserokopiarek – urządzenia te są nieodzownym elementem „biurowego krajobrazu” i muszą być sprawne, aby umożliwić nam wykonywanie naszych zadań. Jak zadbać o sprzęt do pracy, aby służył nam jak najdłużej? Co zrobić, kiedy jednak odmówi współpracy?

1. Dobry papier, tusz i toner

2. Czystość i konserwacja również mają znaczenie

3. W przypadku awarii lepiej poprosić o pomoc specjalistę

Dobry papier, tusz i toner

Urządzenia biurowe potrzebują odpowiednich materiałów do tego, aby funkcjonować. Zakup oryginalnego tonera czy tuszu do drukarki jest często sporym wydatkiem, nic więc dziwnego że wiele osób próbuje obejść tę niedogodność poprzez szukanie zamienników. Nie jest to działanie całkowicie złe, jednak powinniśmy zachować w nim odpowiednią dozę rozsądku. Zwracajmy uwagę na to, czy kupowany produkt jest faktycznie dobrej jakości i pasuje do modelu drukarki, z którą pracujemy. W innym wypadku możemy nieświadomie przyczynić się nie tylko do gorszej jakości wydruków, ale również krótszego życia urządzenia. Ta sama zasada dotyczy również papieru – lepiej zainwestować w ten o odpowiedniej gramaturze, niż później głowić się, jak wyciągnąć zaciętą kartkę z samego środka drukarki.

Czystość i konserwacja również mają znaczenie

Utrzymanie sprzętu biurowego w czystości to także istotna czynność, która przedłuża jego życie. Przetarcie z kurzu czy wymiana zużytych elementów na nowe pomogą w oddaleniu w czasie wizji zakupu kolejnej drukarki. Jeżeli nie korzystamy z urządzeń tak często możemy też zastanowić się nad wynajęciem ich na czas, kiedy są nam potrzebne. Dzierżawa plotera czy dzierżawa kserokopiarek to rozwiązanie tańsze i wygodniejsze, ponieważ nie musimy samodzielnie dbać o ich stan techniczny. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie: https://markor.com.pl/.

W przypadku awarii lepiej poprosić o pomoc specjalistę

Czasem zdarza się tak, że pomimo najlepszego i najstaranniejszego dbania o urządzenia w naszym biurze któreś z nich się po prostu zepsuje. W takiej sytuacji zdecydowanie lepiej jest zdać się na profesjonalny serwis urządzeń biurowych, niż próbować samemu grzebać w drukarce czy też ploterze – raz, że nie ryzykujemy uszkodzenia czegoś jeszcze, a dwa, że osoba znająca się na naprawie podobnego sprzętu poradzi sobie zdecydowanie lepiej i sprawniej, niż my sami. Przy okazji serwisu warto również zapytać o to, czy potrzebujemy wymienić któreś elementy eksploatacyjne. Będziemy w stanie zrobić to od razu za jednym zamachem.