piątek, 19 kwietniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym – dlaczego warto go złożyć?

Jak złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym oraz dlaczego warto złożyć sprzeciw od nakazu wydanego przed e-Sąd?

Co zrobić w przypadku, gdy e-Sąd wydał nakaz zapłaty? Kluczem do sukcesu jest wniesienie skutecznego sprzeciwu w terminie dwóch tygodni od chwili jego otrzymania. Aby złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym, skorzystaj z pomocy profesjonalistów AntyWindyk, którzy pomagają dłużnikom stanąć na nogi. Uwierz, że zarówno z sądem, windykatorem jak i komornikiem można wygrać – my ci w tym skutecznie pomożemy. Dowiedz się, jak skutecznie złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym, a także dlaczego warto wykonać ten krok. 

Jak złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym?

Złożenie sprzeciwu nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Musi być on jednak złożony w ciągu 14 dni od dnia, w którym odebrałeś pismo wzywające do zapłaty. Oryginał sprzeciwu należy wysłać wraz z jego odpisem za pośrednictwem poczty polskiej, najlepiej w formie listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. 

Pismo procesowe wniesione w celu umorzenia postępowania znacząco zmienia sytuację, gdyż nakaz zapłaty traci moc. W chwili złożenia sprzeciwu od nakazu zapłaty, sąd kieruje całą sprawę do zwykłego sądu rejonowego, który odpowiada miejscu zamieszkania osoby pozwanej. Rozstrzygnięcie sporu w tym wypadku odbędzie się jako normalny proces. Prawidłowe wniesienie sprzeciwu w formie pisma procesowego skutkuje tym, że sąd właściwy wezwie osobę, która ten sprzeciw wnosi, w ciągu 7 dni, w celu uzupełnienia pozwu łącznie ze wszystkimi dowodami, na które pozwany się powoływał. 

Uzupełniając potrzebne dokumenty, dłużnik, który złożył sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym, może oczekiwać na komplet dokumentów wydanych przez sąd, łącznie z pouczeniem informującym o terminie 14 dni na złożenie przez dłużnika odpowiedzi na dany pozew. Następnie zostaje określony termin rozprawy sądowej, dlatego jest to odpowiedni moment na przeanalizowanie złożonych dokumentów oraz opracowanie skutecznej strategii obrony wniesienia sprzeciwu. 

Nakaz zapłaty – dlaczego warto go złożyć?

Złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym ma wiele znaczących zalet. Co zyskujesz, gdy zdecydujesz się wnieść sprzeciw wobec postępowania upominawczego?

  • zanim zapadnie wydany przez sąd wyrok prawomocny, uzyskujesz średnio pół roku dodatkowego czasu;
  • znacząco zwiększasz prawdopodobieństwo, że powód wycofa pozew bądź umorzy postępowanie;
  • masz szansę na proces oparty na dowodach oraz rzetelnie przeanalizowany przez sędziego;
  • przy odpowiedniej strategii oraz wsparciu, masz okazję całkowicie pozbyć się długu.

Otrzymałeś nakaz zapłaty i potrzebujesz fachowej pomocy, która przygotuje dla ciebie sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym z e-Sądu? Skontaktuj się z AntyWindyk i skorzystaj z bezpłatnej usługi przygotowania potrzebnego nakazu zapłaty wraz z analizą akt dotyczących sprawy. Określimy twoją szansę na pozbycie się długu i wycenimy koszty obejmujące dalsze prowadzenie twojej sprawy.