piątek, 19 kwietniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Sprzedaż mieszkań w Łodzi – dlaczego warto kupić nieruchomość z garażem?

Jesteście na etapie szukania nieruchomości na rynku pierwotnym? Na co zwracacie największą uwagę? Pewnie na położenie, bliskość przystanków komunikacji miejskiej, szkół, przedszkoli, sklepów i terenów zielonych, a także na układ mieszkania. Dla większości istotne są również udogodnienia zaplanowane przez deweloperów, takie jak place zabaw czy parkingi i garaże podziemne. Te ostatnie mają szczególne znaczenie wtedy, gdy inwestycja zlokalizowana jest na terenie dużego miasta. Czy wówczas warto od razu wykupić miejsce parkingowe?

Łódź to trzecie co do wielkości miasto w Polsce, które ciągle się zmienia. Dzięki położeniu w centralnej części kraju, rozwiniętemu budownictwu – zarówno w zakresie powstawania nowych obiektów mieszkalnych, handlowych i rekreacyjnych, jak i rewitalizacji już istniejących – rosnącemu rynkowi pracy oraz specyficznemu klimatowi staje się coraz popularniejsza, a sprzedaż mieszkań w Łodzi rośnie.

Większość zainteresowanych zakupem nieruchomości szuka mieszkania w stanie deweloperskim, chociaż nie brakuje również takich, którym zależy na lokalu z drugiej ręki położonym jak najbliżej centrum. W związku z tym, że w obecnych czasach prawie każdy ma przynajmniej jeden samochód, a dostęp do publicznych parkingów w dużych miastach takich jak Łódź jest często płatny i ograniczony, dużym zainteresowaniem cieszą się szczególnie inwestycje z garażami lub parkingami naziemnymi. Dlaczego?

Zalety mieszkania z garażem

Jeżeli ma się mieszkanie z garażem albo miejscem naziemnym, nie trzeba się martwić o codzienne szukanie wolnej przestrzeni do parkowania, co na wielu osiedlach ze względu na ograniczoną liczbę zatoczek jest bardzo utrudnione. Apartamentowce w Łodzi często są zlokalizowane w miejscach, w których praktycznie nie ma możliwości zostawienia auta.

Wtedy, gdy decydujecie się na zakup miejsca w garażu podziemnym, jednocześnie zyskujecie ochronę samochodu przed zmiennymi warunkami pogodowymi – nie musicie wychodzić wcześniej, żeby zimą odśnieżyć auto albo latem martwić się o to, że ze względu na upał dosłownie ciężko wsiąść do środka. W ten sposób dbacie także o lakier, zmniejszając ryzyko wystąpienia ognisk korozji oraz o elementy gumowe takie jak uszczelki i opony.

Poza tym garaże podziemne są zazwyczaj monitorowane przez ochronę obiektu, co dodatkowo zmniejsza ryzyko uszkodzenia lub kradzieży pojazdu.

Mieszkania na sprzedaż nowe w Łodzi z garażem podziemnym lub miejscami na parkingu naziemnym znajdziecie m.in. w inwestycji Nad Jasieniem (https://www.nadjasieniem.pl) położonej przy samym parku. Kameralne apartamentowce będą miały bezpośrednie wyjście na tereny zielone.

Kiedy wykupić miejsce parkingowe?

Warto wiedzieć, że na niektórych osiedlach wręcz wymagane jest wykupienie przestrzeni w garażu podziemnym – deweloper zastrzega sprzedaż mieszkania wraz z przynależnym miejscem parkingowym. Nawet jeżeli nie ma się samochodu, takie miejsce przeważnie bez większego problemu da się wynająć sąsiadowi, który np. dostał auto służbowe albo kupił drugie i nie ma go gdzie stawiać.

Gdy sprzedający pozostawia klientom dowolność, lepiej nie zwlekać i kupić miejsce parkingowe od razu z lokalem. Dlaczego? Ponieważ po pierwsze, na tym etapie zazwyczaj da się wybrać takie, które znajduje się blisko wejścia do klatki schodowej, a po drugie pod wieloma inwestycjami liczba miejsc jest ograniczona. Jeśli będzie się czekać zbyt długo, okaże się, że nie ma już możliwości wykupienia przestrzeni w garażu.