niedziela, 14 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Supermodelki lat 90 – sprawdź, jak odnajdują się po zakończeniu karier!

Supermodelki lat 90

Supermodelki lat 90. to, do tej pory, jedne z najbardziej popularnych kobiet świata. Niegdyś doceniane głównie za urodę i figurę, obecnie oczarowują już nie tylko pięknym wyglądem i nienaganną sylwetką. Ich zmysł do prowadzenia interesów sprawił, że kilkadziesiąt lat po zakończeniu chodzenia po wybiegach, dalej zarabiają miliony. Tak wyglądają losy światowych supermodelek, które wciąż zdobią swoimi obliczami wydania renomowanych gazet. A jak z upływem czasu poradziły sobie supermodelki z Polski? 

Spis treści:

 1. Czy znane były modelki z Polski w latach dziewięćdziesiątych?
 2. Supermodelki lat 90 – kariera Agnieszki Maciąg 
 3. Supermodelki lat 90 – losy Moniki Smolicz 
 4. Supermodelki lat 90 – czym zajmuje się Ilona Felicjańska 
 5. Czym po latach zajmuje się Heidi Klum? 
 6. Top 10 najpiękniejszych modelek lat 90

Czy znane były modelki z Polski w latach dziewięćdziesiątych?

Polski rynek modelingowy zdecydowanie ustępuje takim destynacjom, jak Włochy czy Francja. A trzydzieści lat temu przepaść między Polską, a wielkim światem mody, była jeszcze większa. Modelkom z naszego kraju trudno było zrobić światową karierę. Obecnie jest zdecydowanie łatwiej. Każdy chętny może zgłosić się do agencji modelingowej (np. tutaj: https://www.agencjainfernal.pl/modele/), która pomoże rozwinąć potencjał. Castingi odbywają się nawet online, wystarczy kliknąć w ten link: https://www.agencjainfernal.pl/casting/.

Nie oznacza to jednak, że trzydzieści lat temu Polki na światowych wybiegach nie miały szans zaistnieć. Co więcej – najpiękniejsze z nich wciąż korzystają z efektów pracy wykonanej wiele lat temu. 

Supermodelki lat 90 – kariera Agnieszki Maciąg 

Jedną z najpopularniejszych polskich modelek lat dziewięćdziesiątych jest Agnieszka Maciąg. W czasach swojej modelingowej świetności pracowała w Nowym Jorku czy Mediolanie. Są to kultowe rynki, które przyciągają projektantów z najbardziej cenionych domów mody. Dzięki temu, Agnieszka Maciąg miała okazję prezentować ubrania spod ręki Karla Lagerfelda czy Pierre’a Cardina. Jednocześnie, Agnieszka Maciąg korzystała ze sławy i występowała w amerykańskich programach telewizyjnych. Sława jednak nie owładnęła modelką i ta postawiła na życie rodzinne. Po urodzeniu dziecka kontynuowała gościnne występy na wybranych pokazach. Po zakończeniu kariery zajmowała się muzyką, pracowała też w telewizji oraz jako dyrektorka artystyczna marki odzieżowej. Wydała kilka książek oraz angażuje się w akcje charytatywne. 

Supermodelki lat 90 – losy Moniki Smolicz 

Monika Smolicz to kolejna polska supermodelka, która w latach 90. chodziła po światowych wybiegach. Monika, podobnie jak Agnieszka Maciąg, pracowała między innymi w Paryżu i Mediolanie. Ciężka praca sprawiła, że mogła pozować dla Vogue’a oraz Elle, czyli największych modowych pism. Zakończenie kariery nie wypaliło jej pasji. Monika Smolicz wciąż pozostaje głęboko powiązana z polską sceną modową. Pracuje ona bowiem od lat jako agentka modelek, dzieląc się cennymi radami z adeptkami i adeptami, których bierze pod swoje skrzydła. To ważna funkcja w modelingowym świecie. Każdy model, powinien mieć szansę na nawiązanie współpracy z etyczną agencją, taką jak: https://www.agencjainfernal.pl/

Supermodelki lat 90 – czym zajmuje się Ilona Felicjańska 

Ilona Felicjańska do modelingu trafiła po wzięciu udziału w wyborach Miss. Przez lata pracowała z największymi projektantami. Była związana z berlińską agencją modelek i na tamtejszym rynku święciła triumfy. Jej renoma sprawiła, że również w Polsce miała możliwość podejmowania współpracy z najlepszymi. W kraju chodziła po wybiegach w ubraniach Teresy Rosati czy Macieja Zienia. Robiła też wiele modowych sesji fotograficznych. Efekty niektórych z nich wciąż można łatwo odszukać w Internecie.

Ilona Felicjańska w czasach aktywności zawodowej wypracowała sobie bardzo dużą rozpoznawalność. Do teraz jej życiem interesują się portale plotkarskie. W jaki sposób wykorzystuje wyrobione nazwisko? Angażuje się w akcje charytatywne i kampanie społeczne. Brała udział w wielu programach telewizyjnych: na przykład autorskim talk-show czy w Tańcu z Gwiazdami. Do teraz jest bardzo często zapraszana do programów w telewizji i Internecie. Jeszcze pięć lat temu była nominowana w kategorii “Osobowość Roku” w plebiscycie znanego polskiego pisma. 

Czym po latach zajmuje się Heidi Klum? 

Światowe supermodelki mają wyrobione silne marki. Do teraz zdarza im się brać udział w modelingowych pracach. Również ich popularność wśród ludzi nie gaśnie. Instagramowe profile Cindy Crawford czy Claudii Schiffer grupują po więcej niż milion osób i pozwalają im na wprowadzanie współprac reklamowych i dzielenie się obrazkami z luksusowego życia. Spośród dawnych modelek najlepiej obecnie odnajduje się Heidi Klum.

Niemka, która u szczytu kariery modelingowej robiła karierę w Stanach Zjednoczonych, wcześniej pracowała też w Paryżu. Do 2010 roku w różnych rolach była związana z najpopularniejszą bieliźnianą marką – Victoria’s Secret. Po karierze nawiązała kilka współprac, które pozwoliły jej na podzielenie się swoją kreatywną stroną. Projektowała ubrania i buty, swoim nazwiskiem sygnuje też perfumy oraz kosmetyki i biżuterię.

Od niedawna można obserwować efekty kampanii modelingowej, w której wzięła udział z córką. Brała udział w niezliczonych programach telewizyjnych w tym takich, które przygotowywała samodzielnie. Znakomicie odnajduje się w mediach społecznościowych. Nie tak dawno temu 10 milionów obserwujących ją osób, mogło podziwiać jej oczekiwaną, jak co roku, halloweenową przemianę w robaka.  

We wszystkich swoich projektach Heidi jest w stanie korzystać z tego, czego nauczyła się w trakcie kariery. Bo wbrew powszechnemu przekonaniu, modeling to nie tylko pozowanie i chodzenie, ale też wiele innych czynności. Tutaj można sprawdzić, ile możliwości oferują agencje modeli. Modeling to wymagająca branża. Aby mieć choć cień szansy na zrobienie kariery na miarę Heidi czy Agnieszki Maciąg, trzeba mieć sporo samozaparcia i wiedzy. Można ją znaleźć na branżowych blogach: https://www.agencjainfernal.pl/blog/. To dobre źródło informacji, bo agencja Infernal z sukcesami działa już od dziesięciu lat, otwierając drogę do zarabiania z modelingu setkom ludzi. O innych realizacjach agencji Infernal można przeczytać tutaj: https://www.agencjainfernal.pl/pozostale-realizacje/

Top 10 najpiękniejszych modelek lat 90

Teraz czas na subiektywny ranking najpiękniejszych kobiet, które w latach 90. stanowiły trzon branży modowej. 

 1. Cindy Crawford
 2. Carla Bruni
 3. Eva Herzigova
 4. Heidi Klum
 5. Claudia Schiffer
 6. Naomi Campbell
 7. Carla Bruni
 8. Linda Evangelista
 9. Agnieszka Maciąg
 10. Christy Turlington