niedziela, 14 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

System ERP – co to jest? Jakie korzyści przynosi?

Systemy z rodziny ERP (Enterprise Resource Planning) to kompleksowe oprogramowanie IT, których rolą jest wsparcie pracowników w wydajnej realizacji codziennych zadań. Dlaczego warto zainwestować w nowoczesny system ERP? Co to jest? W jaki sposób przyczyni się ona do zwiększenia zysków danej firmy?

System ERP – co to jest? Podstawowe zadania programów kadrowo płacowych

Na inwestycji w nowoczesny system ERP najwięcej zyskają średnie i duże przedsiębiorstwa, które mierzą się z problemami w zakresie komunikacji i organizacji pracy w obrębie poszczególnych działów czy grup pracowników. Zadaniem oprogramowania do planowania zasobów przedsiębiorstwa jest zsynchronizować i wspomóc pracę wszystkich działów w obrębie przedsiębiorstwa.

Wśród największych beneficjentów wdrożenia zaawansowanych programów ERP znajdują się m.in. pracownicy działu HR & Payroll, specjaliści do zarządzania ryzykiem bądź projektami czy osoby monitorujące obecny stan prawny.

Właściwie wdrożone oprogramowanie kadrowo płacowe umożliwia kompleksową analizę rzeczywistej kondycji firmy. System ERP przetwarza zgromadzone informacje i tworzy raporty na temat przewidywanych zysków i sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Wiedza ta pozwala ustalić szczegóły na temat przyszłorocznych budżetów czy oszacować nadchodzące zyski. Decydując się na inwestycję w oprogramowanie ERP, firma zyskuje gwarancję błyskawicznego, poprawnego i zintegrowanego przepływu informacji na temat obecnych działań biznesowych.

Data-driven, czyli napędzany przez dane

Aby system ERP mógł osiągnąć pełną wydajność, należy zadbać o stały dopływ niezbędnych informacji. To właśnie one stanowią fundament ogólnodostępnej, ujednoliconej bazy danych, opartej o powszechnie dostępne definicje, które będą w zasięgu wszystkich użytkowników sytemu.

W momencie, w którym oprogramowanie kadrowo płacowe zyska dostęp do wszystkich dostępnych informacji, może on przekazać je wyznaczonym specjalistom z zakresu HR & Payroll, działań operacyjnych, projektowych lub prawnych czy działu marketingu. Ideą wdrożenia oprogramowania ERP jest stworzenie firmowego ekosystemu, zapewniającym pełną integrację działań pracowników, dostępnej technologii i bieżących procesów.

Informacje to najcenniejszy zasób przedsiębiorstwa

Głównym założeniem inwestycji w oprogramowanie ERP jest zapewnienie pracownikom firmy narzędzia, które podoła zadaniu zgromadzenia i udostępniania dużej ilości zmiennych danych. Wdrożenie nowoczesnego oprogramowania kadrowo płacowego pozwala zamienić rozproszone bazy danych na jedno, funkcjonalne narzędzie, które będzie można bez trudu udostępnić wyznaczonym pracownikom.

Każdy specjalista, który dysponuje odpowiednimi uprawnieniami, będzie mógł przechowywać, wykorzystywać i przetwarzać przechowane przez program dane. Oprogramowanie ERP pełni wówczas funkcję zabezpieczonego magazynu centralnego, który dba o prawidłowość i aktualność wszystkich kluczowych zasobów.

System ERP TETA – oprogramowanie, które poprawia jakość pracy

Zastanawiasz się nad wdrożeniem nowoczesnego programu ERP, dzięki któremu zwiększysz wydajność swojej firmy? Zapoznaj się z funkcjonalnościami systemu TETA, autorstwa TETA Unit4. To nowoczesne oprogramowanie kadrowo płacowe, które z pewnością uwzględni wszystkie potrzeby Twojej organizacji. 

Źródło: Teta.Unit4.com dostawca oprogramowania ERP