niedziela, 26 majaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Szkolenia w branży eventowej

Branża eventowa jest jednym z najprężniej rozwijających się i zmieniających sektorów. Cały czas powstają tu nowe dziedziny oraz zawody związane z planowaniem i organizacją różnego typu imprez oraz wydarzeń. Naturalną konsekwencją takiego stanu rzeczy, jest konieczność stałego szkolenia się i podnoszenia swoich kompetencji. Jakie szkolenia z branży eventowej warto wziąć pod uwagę, startując w zawodzie oraz będąc już specjalistą w konkretnej dziedzinie?

Szkolenia dla osób rozpoczynających karierę

Kursy i szkolenia zawodowe są dobrą opcją dla osób, które dopiero zaczynają karierę lub chcą się przebranżowić, aby pracować przy organizacji eventów. Zazwyczaj są to kursy dla specjalistów ds. eventów, event managerów czy managerów artysty. Oczywiście nie zawsze trzeba pracować w zawodzie, aby w nich uczestniczyć. Na profesjonalnym kursie przygotowującym do podjęcia pracy w tej branży, powinniśmy zdobyć informacje dotyczące specyfiki rynku eventowego oraz obowiązków na konkretnym stanowisku. Kurs powinien wyposażyć nas w wiedzę dotyczącą organizacji wydarzeń, kwestii prawnych i handlowych z nimi związanych. Dobre szkolenie to takie, podczas którego poznamy tajniki współpracy z podwykonawcami, nowe rozwiązania i technologie stosowane w branży. Najlepiej, jeśli kurs kończy się odpowiednim certyfikatem, ponieważ ułatwia to start w zawodzie.

Szkolenia dla osób, które chcą zdobyć nowy zawód

Jak wspomnieliśmy, w branży co chwilę powstają nowe zawody, co jest związane z rosnącym zapotrzebowaniem na konkretne specjalizacje. Szkolenia pomagają zdobyć i ugruntować wiedzę potrzebną do poruszania się w nowych dziedzinach. Stosunkowo nowym zawodem jest np. event designer, czyli osoba zajmująca się wizualną częścią imprezy, współpracująca ze scenografami i grafikami. W branży istnieje duży popyt na reżyserów eventów, którym będzie można powierzyć kwestie związane ze scenariuszem i przebiegiem imprezy, zwłaszcza jej części artystycznej. Coraz więcej pracy mają także osoby zajmujące się organizacją tzw. wyjazdów incentive, stąd kiełkujący zawód incentive travel managera. Każda z tych specjalizacji wiąże się z odrębną wiedzą i specyfiką, rządzą nimi różne prawa, dlatego szkolenia bywają niezwykle przydatne w podnoszeniu kwalifikacji.

Szkolenia dla specjalistów

Nowości i zmiany w branży eventowej to właściwie jej codzienność. Szkolenia i kursy ułatwiają nadążanie za nimi, a ich skondensowana forma umożliwia szybkie nabycie nowych kompetencji. Ze względu na ostatnie zmiany związane z pandemią, dużą popularnością cieszą się m.in. szkolenia z organizacji wydarzeń online, które wymusił reżim sanitarny, a które okazały się bardzo atrakcyjną i wygodną formą spotkań. Nie słabnie zainteresowanie kursami omawiającymi influencer marketing, który jest bardzo rozwojową dziedziną. Oczywiście zawsze warto ugruntować podstawową wiedzę związaną z budową i sprzedażą ofert eventowych, technicznej obsługi imprez, nowych multimediów, promocji wydarzeń czy organizacji imprez masowych.   

Artykuł powstał we współpracy z https://emtg.pl/