piątek, 14 czerwcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Szkolenie Lean Six Sigma Black Belt. Czemu warto?

Lean Six Sigma to metoda pozwalająca zorganizować pracę zespołu w sposób najbardziej efektywny. Na czym konkretnie polega i jak wygląda szkolenie?

Lean Management oraz Six Sigma zaliczane są do najbardziej poważanych w środowisku biznesowym metodyk zarządzania. Pierwszy z nich powstał w Japonii i jest wynikiem doświadczeń kadry menedżerskiej Toyoty, a w szczególności jej działu Toyota Production System. Drugi pochodzi natomiast ze Stanów Zjednoczonych i swoje powstanie zawdzięcza specjalistom Motoroli. Oba systemy znacznie się między sobą różnią, ale łączy je jedno – odpowiednio zastosowane, wykazują się ogromną skutecznością. Nic więc dziwnego, że opracowano metodykę stanowiącą połączenie jednej i drugiej. Jego poznanie umożliwi szkolenie Lean Six Sigma Black Belt.

Szkolenie Lean Six Sigma Black Belt. Czemu warto się na nie zdecydować?

Udział w szkoleniu Lean Six Sigma Black Belt wiąże się z wieloma korzyściami. Decydując się na odbycie kursu, inwestujemy przede wszystkim w atrakcyjność na rynku pracy. Kwalifikacje, które można zdobyć dzięki uczestnictwu w kursie obejmuje wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania doskonaleniem procesów. Posiadając certyfikat ukończenia szkolenia, możemy łatwiej znaleźć dobrze płatną pracę przy bardzo wymagających projektach o właściwie każdym stopniu złożoności. Kursy są prowadzone przez posiadającego duże doświadczenie i wiedzę z zakresu Lean Six Sigma, co jest gwarancją ich wysokiej skuteczności.

Szkolenie Lean Six Sigma Black Belt. Do kogo są adresowane?

Odpowiedź na pytanie o to, do kogo kierowane jest szkolenie Lean Six Sigma Black Belt jest w prosta – do każdego, kto chciałby zadbać o poprawę swojej pozycji na rynku pracy. Oferta Black Belt obejmuje dwa typy kursów – dla sektora usługowego oraz przemysłowego. Na stronie firmy można znaleźć wiele szczegółowych informacji na temat każdego z nich. Wnikliwe zapoznanie się ze specyfiką każdego szkolenia na pewno wystarczy do tego, by zadecydować, które z nich będzie w naszym przypadku najlepszym wyborem. Zawsze jednak możemy być pewni tego, że poziom kursu będzie stał na najwyższym poziomie.

Szkolenie Lean Six Sigma Black Belt. Jak przebiega i z ilu lekcji się składa?

Jak sama nazwa wskazuje, szkolenie Lean Six Sigma Black Belt jest adresowane do zaawansowanych uczestników (jeśli w tematyce Lean Six Sigma dopiero stawiamy pierwsze kroki, lepszym rozwiązaniem będzie wybór kursy Yellow Belt). Szkolenie składa się z 10 lekcji, podczas których poruszane są zagadnienia z zakresu metod, definicji oraz technik doskonalenia.