niedziela, 26 majaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Tamas Glanz dołącza do Unum, aby objąć stanowisko starszego wiceprezesa ds. fuzji i przejęć

Unum (NYSE: UNM), wiodący dostawca usług ochrony finansowej w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, powołał Tamasa Glanza na stanowisko dyrektora ds. fuzji i przejęć. Na nowym stanowisku będzie on korzystał z 18-letniego doświadczenia w branży ubezpieczeniowej do kształtowania strategii fuzji i przejęć firmy. Będzie również zajmował się oceną transakcji i możliwości partnerstwa, aby przyspieszyć długoterminowy wzrost i strategię finansową Unum.

„Tamas posiada rozległe doświadczenie w branży ubezpieczeniowej – powiedział Steve Zabel, dyrektor finansowy Unum. – Pomoże nam rozwinąć nasze możliwości w zakresie przejęć, dzięki czemu będziemy przygotowani na kapitalizację przyszłego wzrostu lub partnerstw finansowych, które wpisują się w nasze cele”.

Przed dołączeniem do Unum Glanz był wiceprezesem ds. globalnych fuzji i przejęć w MetLife. Wcześniej spędził 10 lat w Financial Institutions Group działającej w Wydziale Bankowości Inwestycyjnej Morgan Stanley, pracując z krajowymi i globalnymi klientami ubezpieczeniowymi.

Glanz posiada tytuł MBA uzyskany w Booth School of Business na Uniwersytecie w Chicago.

UNUM GROUP

Unum Group oferuje bogaty portfel pracowniczych świadczeń i usług ochrony finansowej oraz jest czołowym ogólnoświatowym dostawcą usług gwarantujących zabezpieczenie dochodów na wypadek niepełnosprawności. Za pośrednictwem spółek Unum w USA, Wielkiej Brytanii i w Polsce oraz Colonial Life przedsiębiorstwo oferuje świadczenia rentowe, ubezpieczenia na życie, wypadkowe, chorobowe, plany finansowania leczenia stomatologicznego i okulistycznego zapewniające ochronę milionom pracowników i ich rodzinom. Unum oferuje również usługi w zakresie świadczeń urlopowych i świadczeń związanych z niezdolnością do pracy zabezpieczające pracownika i pracodawcę w okresie niezdolności pracownika do pracy oraz zapobiegające pozbawieniu dochodów pracowników, którzy samodzielnie opłacają składki ubezpieczeniowe, w celu umożliwienia im pokrycia kosztów leczenia. Unum odnotowała przychody w kwocie 13,2 miliarda USD oraz wypłaciła świadczenia o wartości 7,6 miliarda USD.

Źródło: Unum Group

Źródło informacji: PR Newswire